امام جمعه رباط کریم: آموزش و پرورش هرچه سریعتر سکاندار رباط‌‌‌کریم را انتخاب کند

امام جمعه رباط کریم بیان کرد:آموزش و پرورش کل هنوز رئیس اموزش و پرورش این شهرستان را انتخاب نکرده اند باید هر چه سریع تر فردی انقلابی با روحیه جهادی به عنوان رئیس این اداره انتخاب شود و سکان هدایت اموزش و پرورش این شهرستان را به عهده بگیرد، به طور قطع در همین شهرستان فرهنگیان زیادی هستند که توانمندی و لیاقت این پست را دارند .

به گزارش خبرنگار فرهنگی رباط نیوز، حجت الاسلام ترابی امام جمعه رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که با حضور آحاد مردم خداجو در مصلی امام خمینی(ره) رباط کریم برگزار شد، با تاکید بر اینکه مدیران و مسئولین باید بدانند مدیریت و مسئولیت فقط پشت میز نشستن نیست، اظهار کرد: مدیریت و مسئولیت فقط پشت میز نشستن نیست بلکه باید حضور پیدا کنند در مراسم های مذهبی و فرهنگی همچون نماز جمعه تا مردم مسئولین را در میان خود ببینند.

وی افزود: نباید در ماه از جیب بیت المال سفره های رنگین پهن کرد، این افطار قبول حق واقع نیست و اگر افطاری هست باید از جیب خود مسئولین باشد.

امام جمعه رباط کریم با بیان اینکه بر اینکه باید با دهن کجی های برخی افراد بر ارزش های دینی رمضان مقابله شود، خاطرنشان کرد: باید باافرادی که در ماه مبارک رمضان دهن کجی کرده و آداب این ماه عزیز را در خیابان ها به جا نمی آورند مقابله و برخورد جدی کرد. نیروی های انتظامی و قوه قضائیه باید مقابله کند با روزه خواران و از طرفی باید مقابله شود با باز بودن مغازه هایی که اقدام به فروش غذای گرم می کنند .

وی در ادامه روز معلم و هفته معلم را به تمامی فرهنگیان تبریک عرض گفت.

امام جمعه رباط کریم با انتقاد از سند ۲۰۳۰، این سند را توطئه غربی ها برای دست اندازی در نظام آموزشی کشور دانست و تصریح کرد: این سند تنها یک چیز می خواهد آن هم که  معلمین ما سربازان امریکا در کلاس درس باشند و نسلی را پرورش دهند که ارزش های این نسل در تضاد با اصول دینی ما باشد.

وی تأکید کرد: اگر امروز جوانان ما در مقابل دشمنان ما ایستادگی می کنند اگر امروز نخبگان ما کشور ما را در بین ۱۰ کشور علمی جهان قرار داده اند به خاطر خدمات اموزش و پرورش است، هرچند اوضاع فعلی آموزش و پرورش اوضاع دلخواه نیست بلکه باید به سوی آرمان های تعیین شده حرکت کند.

امام جمعه رباط کریم بیان کرد: باید از ضعف های اموزش و پرورش کل سخن بگوییم که چند ماه است که هنوز رئیس اموزش و پرورش این شهرستان را انتخاب نکرده اند باید هر چه سریع تر فردی انقلابی با روحیه جهادی به عنوان رئیس این اداره انتخاب شود و سکان هدایت اموزش و پرورش این شهرستان را به عهده بگیرد، به طور قطع در همین شهرستان فرهنگیان زیادی هستند که توانمندی و لیاقت این پست را دارند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *