امام جمعه رباط کریم: مقابله با آمریکا او را به عقب می‌نشاند

امام جمعه رباط کریم گفت:گزینه مردم ایران مقابله است و امریکا مجبور است به خاطر این مقابله به عقب بنشیند.

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز، حجت الاسلام ترابی امام جمعه رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که با حضور آحاد مردم خداجو در مصلی بزرگ این شهر برگزار شد، با مهم توصیف کردن فرصت رمضان برای بندگی در برابر خدای متعال، اظهار کرد: بهترین عمل برای ماه مبارک رمضان دوری از محرمات است ، خداوند متعال برای انسان و روزه داران عظمت قائل است.

وی ادامه داد: روزه واقعی روزه ایی است که تمام اعضا جانبی بدن افراد روزه باشد، اگر روزه دار در ماه مبارک رمضان روزه واقعی بگیرد خداوند گناهان آن فرد را می آمرزد و در بهشت جاودان قرار می دهد.

حجت الاسلام ترابی تأکید کرد: اگر فردی به یک مومن افطاری دهد همچون فردی است که یک برده را آزاد کرده و خداوند گناهانش را می‌آمرزد .

خطیب جمعه رباط کریم در بخش دیگری از سخنانش، با بیان اینکه دشمنان امروز ایران به مراتب ضعیف تر از دیروز هستند،خاطرنشان کرد: دشمن مانند سگی است که پارس می کند اگر در مقابلش بایستید ساکت می شود ولی اگر عقب بروید به سمت شما حمله می کند، به طور قطع دشمن از سر ضعف فریاد می زند و روش امریکا ترساندن ملت است تا ملت و دولت ها را بترساند .

وی به چرایی ترساندن مردم از سوی دشمنان انقلاب پرداخت و تصریح کرد: چرا دشمن به فکر ترساندن ملت ایران است آمریکا می خواهد دوباره ملت را به پای میز مذاکره ذلت بار بنشاند هدف مذاکره است حضرت اقا فرمودند که مذاکره با امریکا سم است چرا مذاکرات سم است زیرا هیچ مشکلی را حل نکرده و تنها امریکا را حریص تر کرده است.

وی عنوان کرد: مذاکره سم است چرا که امریکا دروغ گو است و گزینه مردم ایران مقابله است و امریکا مجبور است به خاطر این مقابله به عقب بنشیند.

حجت الاسلام ترابی تأکید کرد: از نشانه های مقاومت ، مقاومت مردم یمن است که پس از ۴ سال عربستان را به باتلاق کشیده است ، گزینه دیگر خروج دیپلمات های امریکا از عراق است این ترس است ؛ فارسی سخن گفتن امریکایی ها در خلیج فارس است که پی در پی درخواست می کردند که پهپادها و قایق های خود‌تان را از کشتی ما دور کنید این ها نشان دهنده ترس امریکا است .

وی در پایان سالروز وفات همسر مکرمه پیامبر اعظم حضرت خدیجه(س) را به تمام مسلمین تسلیت  گفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *