امام جمعه رباط کریم: آمریکا از توان و پیشرفت ایران هراس دارد

امام جمعه رباط کریم گفت: آمریکا امروز از قدرت گرفتن ایران در غرب آسیا صحبت می کند و از این روند پیشرفت ناراحت است.

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز، حجت الاسلام ترابی امام جمعه رباط کریم در آیین عبادی روز جمعه این شهر اظهار کرد: نماز باید روح داشته باشد تا بتواند بین بنده و معبود ارتباط ایجاد کند ، نماز گفتگو با معشوق و توجه به خدا برای روح مانند آب ، غذا و اکسیژن است.
وی ادامه داد: اگر بدانیم روح و قلب ما به یاد خدا نیاز دارد دست از نماز کشیدن بر نخواهیم داشت ، دل بی نماز خواهد مرد ، انسان کمال طلب است و اگر این کمال را درک کند قطعا به سوی نماز می شتابید.

وی در ادامه با اشاره بر سالروز ورود امام راحل به ایران اسلامی این روز و اغاز ده فجر و یوم الله ۲۲ بهمن ماه را به مردم تبریک گفت.

امام جمعه رباط کریم با اشاره به ثمرات انقلاب اسلامی ابراز کرد: از مهم ترین این ثمرات آزادی و خروج از استعمار بیگانگان است، امریکا امروز از قدرت گرفتن ایران در غرب آسیا صحبت می کند و از این روند پیشرفت ناراحت است.

وی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را بزرگ ترین مشت بر دهان امریکا دانست و گفت: نه تنها امریکا بلکه خیلی از کشور ها حتی فکر نمی کردند این انقلاب به چهل سالگی برسد .

وی سالروز هوا و فضا را بر کارمندان و مسئولین و مردم تبریک گفت و خاطرنشان کرد: پیشرفت فوق العاده در این عرصه را نشان عظمت است، امروز ملت ایران افتخار می کند که هوا و فضای این کشور در رده ۹ جهان قرار دارد این ها ثمره انقلاب ، امام راحل ، رهبری ، شهدا ، جانبازان ،ایثارگران و ملت صبور ایران است آیا فکر می کنید که این مردم زیر فشار نیستند ایا فکر می کنید که اقتصاد فشار نمی اورد بله فشار می اورد ولی ملت ما می خواهند روی پای خودشان بایستند.

وی در پایان اقدامات امریکا برای ایجاد کودتا در کشور ونزوئلا اقدامی خلاف مصالح جهانی دانست و تصریح کرد: از جمله این اقدامات کاهش شدید ارزش پول ملی ، به رسمیت شمردن فردی دیگر به عنوان رئیس جمهور موقت ، کمک بیست میلیون یورویی به رئیس مخالفان و شایعه تخلف و تقلب در انتخابات و در اخر کودتا از اقدامات امریکا در این کشور مستقل است، امریکا با چاوز هم مشکل داشت چرا که این کشور مستقل شده است و دیگر امریکا نمی تواند از منابع نفتی این کشور استفاده کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *