در خطبه های نماز جمعه

امام جمعه رباط کریم:مردم قدرتی برای خرید ندارند/مسئولان کمی مردمی باشند

حجت الاسلام محمدی نژاد گفت: تورم شاید پایین آمده باشد اما قدرت خرید مردم هنوز پایین است هنگامی میشود گفت کاری اساسی صورت گرفته که قدرت خرید مردم نیز بالا رفته باشد.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی رباط نیوز، حجت الاسلام حسینعلی محمدی نژاد، امام جمعه شهر رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه اظهار کرد: یکی از بدی های زن مهریه زیاد آن است و با اینکه حضرت فاطمه الزهرا (س) بزرگترین و والاترین زنان دنیاست اما مهریه ایشان کم بود با اینکه وضع اقتصادی امیرالمومنین علی(ع) بسیار مطلوب بود.

وی در ادامه با اشاره  سالروز انفجار تروریستی در حرم امام علی (ع)  گفت: این انفجار منجر به شهادت امام سید محمد باقر حکیم و جمعی از شیعیان  شد که این حادثه را به تمامی شعیان تسلیت می گویم.

حجت الاسلام محمّدی نژاد در ادامه هفته دولت را به دولت و مسئولین دولتی تبریک وبیان کرد: این دولت هم تلاش بسیاری برای حل مشکلات مردم کردند و چون هر دولتی در جهان دارای نواقصی است که می توان با انتقاد دلسوزانه از آن کمک کرد تا نواقص برطرف شود.

وی افزود: در این شهرستان مسئولین با دلسوزی به کارشان ادامه می دهند و سعی در بهبود وضع شهرستان دارند که از آنان تشکر می کنیم.

وی بخش دیگری از سخنانش با مهم شمردن مردمی بودن مسئولان،به بیان برخهی معیارهای مسئولان از نگاه رهبری پرداخت و اظهار کرد: یکی از ویژگی های مسئولین این است که مردمی باشند و نقاط ضعف و قوت مردم را درک کنند.

وی افزود: تورم شاید آمده باشد ولی قدرت خرید مردم هنوز پایین است و وقتی می شود گفت کاری اساسی صورت گرفته که قدرت خرید مردم نیز بالا رفته باشد.

وی ادامه داد: ما نباید از دشمن بترسیم و هنگامی که ما مقابل دشمن بایستیم دشمن عقب می رود و هرگاه ما کوتاه بیاییم دشمن پررو تر می شود.

امام جمعه رباط کریم در ادامه با انتقاد از وضع فرهنگی گفت: وضع فرهنگی کشور اصلا مطلوب نیست و وزیر فرهنگ و ارشاد به این مسئله رسیدگی کند و جلوی لاابالی گری را بگیرد.

حجت الاسلام محمدی نژاد در ادامه به بحث کنسرت ها پرداختند و فرمودند: آیا درد مردم در این زمان کنسرت است؟ مگر کنسرت چه دردی از مردم دوا می کند؟ کنسرت که دردی از مردم نیست که اگر برگزار شود مردم مشکلاتشان با آن برطرف شود.

وی تصریح کرد: من با موسیقی مخالف نیستم و اتفاقا در موسیقی سنتی که در شهرستان برگزار شد شخصا شرکت کردم ولی با موسیقی لهو و لعب مخالفم.

سعید بیات، فرماندار شهرستان رباط کریم در خطبه های پیش از نماز جمعه مصلی بزرگ رباط کریم ضمن تبریک هفته دولت به تمام زحمتکشان کشور، به بیان برخی از دستاوردهای شهرستانی پرداخت و اظهار کرد: در هفته دولت برخی از پروژه های شهرستان از جمله پروژه های درمانی و واحدهای مسکونی مهر را در شهر پرند افتتاح خواهیم کرد، اولویت ما حل مشکلات مردم شهرستان است که این به همت مسئولان شدنی است.

وی افزود: کشاورزان شهرستان با مشکل بی آبی دست و پنجه نرم می کنند، درصدد حل مشکل آنها و حق ابه کانال محمدیه هستیم تا سرسبزی به زمین ههای آنان برگردد.

فرماندار رباط کریم ابراز کرد: در بازرسی ها از ادارات به دنبال تقویت و بالا بردن سطح خدمات به مردم هستیم، این می تواند به شهر و ارتقای آن کمک کند.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *