امام جمعه رباط کریم:دلارهای سعودی جان مردم میانمار را گرفته است/ چرا سکوت می‌کنند؟

امام جمعه رباط کریم گفت: امروز هم که در میانمار به راحتی تمامی مسلمان ها را قتل عام می کنند، کجایند دلار های سعودی، صدای امریکا پس کجاست.

به گزارش خبرنگار فرهنگی رباط نیوز، حجت الاسلام حسینعلی محمدی نژاد، امام جمعه رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه که با حضور آحاد مردم خداجو و انقلابی رباط کریم، خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) توانست به اسلام قدرت بزرگی ببخشد، ایشان آن گونه این دین مبین را در میان جوامع آن زمان ترویج دادند که کفار به جنگ مستقیم با این پیامبر آسمانی برخاستند و هر چه کشته می دادند بر کینه آن‌ها افزوده می شد.

وی به اشاره به روز مهم غدیر، این را یک نشانه برای ماندگاری نام حضرت علی(ع) در تاریخ اسلام و بشریت دانست و ابراز کرد: غدیر ثمره تمام پیامیران است وما باید به راه غدیر برگردیم.

خطیب جمعه رباط کریم خاطرنشان کرد: ۱۷ شهریور سال ۵۷  کشتار بی رحمانه مردم در میدان ژاله که حتی آمار کشته های این روز مشخص نیست، ژنرال هایزر بعد از این که دید مردم  عقب نشینی نمی کنند این بار دستور به قتل عام مردم را داد و آن وقت امریکا پس از تمامی این قتل عام ها حرف از حقوق بشر می زند.

امام جمعه رباط کریم با انتقاد از وضعیت کشتار مسلمانان در میانمار، ضمن انتقاد از آمریکا، خواستار نظارت سازمان های حقوق  بشر بر کشتار ظالمانه مردم این سرزمین شد و تصریح کرد: امروز هم که در میانمار به راحتی دارند تمامی مسلمان ها را قتل عام می کنند، کجایند دلار های سعودی، صدای امریکا پس کجاست، حقوق بشر چرا ساکت مانده اند هر روز دارند تعداد زیادی از مردم را به راحتی می کشند، هر نوع جنایتی که بگویید اینها دارند انجام می دهند.

وی یادآور شد: اگر در روزهای انقلاب ما ایستادگی نمی کردیم امروز در این جایگاه نبودیم، امریکا شیطان بزرگ است و ما نباید کوتاه بیاییم و باید کمی به کشورهای دور خودمان نگاه کنیم دور تا دور کشورمان جنگ است.

حجت الاسلام محمدی نژاد خاطرنشان کرد: ما نباید کوتاه بیاییم امریکا هنوز بر سر تعهد های خود در برجام نایستاده است، هنوز عهد شکنی می کنند و مدتی است دولتی های ما دارند کار های درست و حرف های درستی در مورد امریکا می زنند، این حرف‌ها باید همشیگی باشد اگر امریکا شاخ و شونه می کشد ما هم باید شاخ و شونه بکشیم تا امریکا جلو نیاید.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *