امام جمعه رباط کریم:بهانه گیری‌های آمریکایی‌ها تمامی ندارد، باید آماده بود

امام جمعه رباط کریم گفت: رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند باید دست چدنی امریکا را دید، اما دیدیم پس از ۲ سال مذاکره توافقات انجام شد و برجام شکل گرفت و طولی نکشید که امریکا از برجام خارج شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز، حجت الاسلام ترابی امام جمعه رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که با حضور مردم خداجو و انقلابی رباط کریم برگزار شد، اظهار کرد: در ماه رمضان خداوند از مهمانانش پذیرایی می کند، در این ماه خداوند سخت گیری های خود را کمتر می کند و دعاها استجابت می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه امریکا به هربهانه ای تلاش می کند ملت ایران را زیر فشار بگذارد، خاطرنشان کرد: امروز هم انرژی هسته ای بهانه است آنها می دانند کشور ما به دنبال ارزش نظامی این انرژی نیست.

امام جمعه رباط کریم یادآور شد: چند سالی بعضی ها می گفتند با مذاکره می توان تحریم ها رو برداشت،رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند باید دست چدنی امریکا را دید، اما دیدیم پس از ۲ سال مذاکره توافقات انجام شد و برجام شکل گرفت و طولی نکشید که امریکا از برجام خارج شد.

حجت الاسلام ترابی بیان کرد: بعد از خارج شدن امریکا از برجام اروپایی ها وعده دادند که اروپا در برجام می ماند اما یک سال طول نکشید که اروپا هم کاری نکرد و به حرف های آمریکا اشاره کردند و بهانه های مختلف همچون برد موشک ها را به میان کشیدند.

خطیب جمعه رباط کریم تأکید کرد: چندین بار مردم و برخی از مسئولین درخواست کردند که باید مشت بر دهان امریکا زد و باید فعالیت های هسته ای خود را دوباره اغاز کنیم ، درست است که این اقدام دیر انجام شد اما باز هم اقدام مناسبی بود.

حجت الاسلام ترابی با اشاره به هشدار ایران به اروپا درباره عمل به تعهدات برجام، تصریح کرد: در حال حاضر دو ماه فرصت دادیم تا اگر به معاهدات خود عمل نکردند ما اقدامات دیگری انجام دهیم، این اقدام دیر انجام شد اما مردم پشت این تصمیم شورای امنیت ملی بوده و خواستار این هستند که حق مردم ملت ایران گرفته شود و تنها راه گرفتن حق مردم از همان اول مقابله بود.

وی  به شکست دوباره اسراییلی ها در نوار غزه اشاره کرد و گفت: دور جدید حملات صهیونیست ها به نوار غزه  صورت گرفت که باز هم به شکست خودشان منجر شد اما نیروهای مقاومت هم با شلیک ۶۹۰ موشک به شهرک های صهیونیستی این شهرک ها را به جهنم تبدیل کرد و مهم تر از آن هم رسیدن موشک های مقاومت به مرکز هسته ای اسرائیل بود، با همین اقدام نتانیاهو دست به دامان مصر و سازمان ملل شد و حتی امتیازاتی همچون امتیاز ماهی گیری دریایی در ۱۵ میلی دریا به جای ۵ مایلی را به غزه داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *