امام جمعه رباط‌کریم: دیگر چیزی برای تحریم نمانده است

امام جمعه رباط‌کریم گفت: امریکا غیر قابل اطمینان است، اروپا هم غیر قابل اطمینان است و همین طور شد دشمن چیزی نمانده که تحریم نکرده باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط‌نیوز، حجت الاسلام ترابی در آئین عبادی سیاسی روز جمعه رباط کریم که با حضور آحاد مردم خداجو در مصلی بزرگ این شهر برگزار شد با بیان اینکه تشییع با شکوه و میلیونی و دشمن شکن پیکر پاک و مقدس سردار سپهبد قاسم سلیمانی ترس لرزه را بر اندام امریکا انداخت، اظهار کرد: این روز را مقام معظم رهبری یوم الله نامید ، پس از این تشییع پیکر میلیونی ، چنان سیلی محکمی بر گوش دشمن زده شد که ۲۰ ساعت پس از این سیلی به تحلیل یکی از کارشناسان امریکایی ترامپ انگار نیمه جان شده بود.

وی ادامه داد: سیلی چنان ترسی به جان دشمن انداخت که ترامپ خواستار دوستی و صلح شد.

حجت السلام ترابی ادامه داد: شهادت جمعی از هم وطنانمان در حادثه سقوط هواپیما که ۱۱نفر از آنان از دانش آموختگان دانشگاه امیر کبیر بودند که غم مردم و مسئولین ایران دو چندان کردند.

حجت الاسلام ترابی ابراز کرد: سردار حاجی زاده رئیس پدافند هوافضا سپاه پاسداران از اشتباه راداری در این بارت گفت ای کاش مرده بودم و این حادثه را نمیدیدم و بعد از آن سردار سلامی نیز در مجلس همین حرف را تکرار کرده و تمامی اشتباهات را پذیرفت.

وی ادامه داد: باید بدانیم که اشتباه در صورتی اقدام گرفت که وضعیت کشور در حالت جنگ و اماده باش بوده زیرا کشور زیر تهدید جنگ بوده و دشمن به گفته بود که ۵۲ نقطه ایران به ویژه تهران در دسترس موشک های کروز ما قرار دارد .

حجت السلام ترابی ادامه داد : بعضی از پیاده نظام های امریکایی با رهبری سفیر انگلستان در کشور اقدام به سر دادن شعار های وحدت شکن و هنجار شکن کردند حتی عکس های سردار دل ها را پاره کردند این ها مردم ایران نبودند ؛ زیرا مردم ایران می دانند که به خاطر اشتباه یک فرد نمی توانند سپاه پاسداران را توبیخ کرد زیرا امثال سلیمانی ها را می شناسند ، از خدمات ایجاد شده توسط سپاه پاسداران اگاه هستند ، اقدام گستاخانه وزارت خانه کشور انگلیس که از این سفیر گستاخ دفاع کرد ولی باید این سفیر اخراج شود .

وی با اشاره یه سخنان مقام معظم رهبری ابراز کرد: امریکا غیر قابل اطمینان است، اروپا هم غیر قابل اطمینان است و همین طور شد دشمن چیزی نمانده که تحریم نکرده باشد و این مسئله که ایران در پنجمین دور از کاهش تعهدات برجامی خود گام برداشته و اروپا بیان کرده که باید این پرونده به دادگاه برود تا تحریم بیشتری انجام شود باید بداند دیگر تحریمی نیست که انجام نشده باشد .

حجت اسلام ترابی ضمن اشاره به سیل ایجاد شده در سیستان بلوچستان خواستار یاری رسانی حداکثری به این هم طنان سیل زده شد .

خطیب جمعه رباط کریم در فراز آخر خطبه این هفته فرا رسیدن سالروز شهادت خانوم فاطمه و الزهرا را تسلیت گفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *