امام جمعه رباط‌کریم: خانواده‌ها کمی سختگیری‌های ازدواج را کنار بگذارند

امام جمعه رباط‌کریم با انتقاد از سخت گیری برخی خانواده‌ها درباره مهریه و ازدواج، تصریح کرد: خانواده‌ها برای جهیزیه و مهریه سخت گیری بسیاری می‌کنند و باید این چشم و هم چشمی‌ها را کنار گذاشت.

به گزارش‌خبرنگاررباط‌نیوز،حجت الاسلام ترابی امام جمعه رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که با حضور آحاد مردم در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) رباط کریم اظهار کرد: بهترین کارها خواندن نماز اول وقت است و نماز اول وقت رضوان خشنودی خدا است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه انسان حق ندارد نمازش را بی دلیل به تاخیر بیندازد، ابراز کرد: نماز آخر وقت سبب عفو خداوند می شود.

وی سالروز شهادت شیخ فضل الله نوری را به تمام مسلمین تسلیت گفت.
امام جمعه رباط‌کریم در ادامه با بیان اینکه از عوامل انحراف و منحرف شدن مشروطه در ان زمان تفرقه میان خواص جامعه بود خاطرنشان کرد: عدم تبعیت از علما و مرجعیت دینی ، انحراف دانشمندان و روشن فکران و عدم اگاهی از فعالیت های دشمن است.

وی شیخ فضل الله نوری را از بزرگ های نهضت مشروطه و تنباکو دانست و گفت: چرا ایشان اعدام شدند چون کنار رفتن روحانیت و سر کار امدن روشن فکران بی دین مطرح بود و شیخ فضل الله نوری خواستار مشروطه مشروعه بودند.

وی خاطر نشان کرد: متاسفامه آن روز انگلستان و روشن فکران بی دین در یک جنگ یک طرفه کاری کردند که مردم دست و سوت می زدند حتی پسر خود شیخ فصل الله هم سوت دست می زد.

حجت السلام ترابی در ادامه عنوان کرد : ارتش امریکا جدیدا طرحی را عنوان کرده به عنوان ائتلاف طرح امینت و حفاظت از کشتی رانی در تنگه باب المندب و تنگه هرمز، باید بدانیم که این طرح یک طرح نمایشی و از پیش شکست خورده است و طرحی برای برگشت آبروی امریکا است.

وی تاکید کرد: بابد بدانیم در این چند وقت امریکا دچار بزرگ ترین تحقیر ها شده است، روزی بریتانیا کبیر برای ایران نخست وزیر انتخاب می کرد اما امروز اقتدار ما سبب شده که انگلیس دست به دامان عراق و سایر کشور ها شده اند که با ایران مذاکره کنند.

حجت الاسلام ترابی در ادامه سالروز شهادت مظلومانه جوان ترین امام حضرت جواد ائمه(ع) را تسلیت گفت و تصریح کرد : حضرت جواد (ع) نشان دهنده نور معرفت است و امروز روز غم و اندوه و مصیبت جهان اسلام تشییع است.

امام جمعه رباط‌کریم با انتقاد از سخت گیری برخی خانواده‌ها درباره مهریه و ازدواج، تصریح کرد: خانواده‌ها برای جهیزیه و مهریه سخت گیری بسیاری می‌کنند و باید این چشم و هم چشمی‌ها را کنار گذاشت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *