امام جمعه رباط‌کریم: آمریکا از ناامنی درعراق بهره‌ای نخواهد برد

امام جمعه رباط‌کریم گفت: امروز دولت عراق جزو حلقه مقاومت است و به خواسته های نا مشروع آمریکا تن نمی‌دهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز، حجت الاسلام ترابی امام جمعه در خطبه های نماز عبادی، سیاسی، وحدت بخش و دشمن شکن جمعه این هفته شهرستان مراسم اربعین حسینی را بزرگترین اجتماع بشریت در دنیا دانست که ارکان قدرتهای مستکبر جهان را به لرزه در آورده است.

وی ادامه داد: راهپیمایی اربعین نمایش قدرت نرم شیعیان و مسلمانان و مستضعفانی است که طالب حق و عدالت و عزت و آزادی هستند.

وی با اشاره به جمعیت بالای ۲۰ میلیون نفر، از بیش از ۵۰ کشور جهان گفت: قدرت بسیج گری فرهنگ عاشورا در اربعین با هیچ پدیده و عنصر دیگری در جهان کنونی قابل مقایسه نیست.

خطیب جمعه رباط کریم با اشاره به نا آرامیهای اخیر در عراق اظهار داشت: آمریکا در عراق شکست خورده و به هیچکدام از اهدافش نرسیده است.امروز دولت عراق جزو حلقه مقاومت است و به خواسته های نا مشروع آمریکا تن نمیدهد.علت آشوب آفرینی دشمنان ملت عراق ،عصبانیت آنها از استقلال دولت این کشور است.

امام جمعه ابراز کرد: آمریکا بدنبال تضعیف رابطه دو ملت ایران و عراق است ،دلیل اصلی آن هم اقتدار و انسجام محور مقاومت است که امروز در اوج خود قرار دارد.

حجت الاسلام ترابی تاکید کرد: ملّت و جریانات سیاسی عراق با وحدت و اتحاد و هوشیاری و پیروی از مرجعیت شیعه می توانند بر مشکلات فائق آمده و دشمن را ناکام گذارند.

وی لشکر کشی ارتش ترکیه به شمال سوریه را تجاوزی آشکار و با هماهنگی آمریکا دانست و گفت:آمریکا هم به کردهای سوریه که برای او می جنگیدند خیانت کرد و هم با فریب ترکیه این کشور را در یک دام جدید انداخت.

خطیب روز جمعه رباط‌کریم ضمن محکوم کردن تجاوز ترکیه به خاک سوریه گفت:رئیس جمهور و مقامات ترکیه از جنگ یمن عبرت بگیرند و به نا امنی در منطقه دامن نزنند و بدانند که سر انجام باید با قبول شکست خاک سوریه را ترک کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *