امام جمعه رباط‌کریم:بهره‌گیری نادرست از فضای مجازی باید اصلاح شود/ مردم شایعات را نقل نکنند

امام جمعه رباط‌کریم تصریح کرد: امروزه انقدر شایعات در فضای مجازی زیاد شده و متاسفانه ما مردم هم فقط نقل میکنند. این شایعات را باید پایان داد.

به گزارش خبرنگار رباط نیوز،حجت الاسلام ترابی امام جمعه رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که با حضور آحاد مردم در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) رباط کریم برگزار شد، اظهار کرد :سهو کنندگان در نماز جایشان در جهنم است و امام صادق (ع) در این باره می فرمایند کسانی بی دلیل نماز اول وقت را به عقب می اندازند از سهو کنندگان در نماز هستند.

وی عنوان کرد: نماز جمعه جای دامن زدن به تفرقه و اختلاف نیست، امام جمعه پدر معنوی شهر است و دست پدر باید بر سر تمامی مردم باشد.

امام جمعه رباط‌کریم در ادامه تصریح کرد : نماز جمعه برای تمامی مردم است و تقوا زمینه ساز حل تمامی مشکل ها است.

حجت الاسلام ترابی تقوا را مهمترین راه رسیدن به خدا دانست و خاطرنشان کرد: تقوا باید به صورت عینی باشد و باید مصادیق بی تقوایی بیان شود، از نیاز های کنونی کشور ما تقوا در فضای مجازی است ، تکنولوژی پیشرفت کرده است اما مصیبت کشور ما شیوه نادرست فضای مجازی است.

وی با انتقاد از بی تقوایی در فضای مجازی خواستار رعایت این موضوع از سوی مردم شد و تصریح کرد: امروزه انقدر شایعات در فضای مجازی زیاد شده و متاسفانه ما مردم هم فقط نقل میکنند. این شایعات را باید پایان داد.

وی یادآور شد: کسی که به فکر پیشرفت شهر و کشور است تفرقه‌سازی و ملتهب سازی را کنار میگذارد.

وی در ادامه تصریح کرد : جنگ به خاطر منافع است ، نادانسته و دانسته خیانت نکنید باید پروا کنیم همه نیاز به رعایت داریم دلسوز شهر کسی است که به فکر تفرقه نیست.

حجت الاسلام ترابی در ادامه تاکید کرد : اروپا که هیچ یک از تعهدات خود را عملی نکرده هنوز از کشور ما می خواهد بر سر تعهدات خود بماند اما این نشان دهنده روحیه تکبر غربی ها است و تنها راه مقابله با غربی ها ایستادگی است، جمهوری اسلامی به کاهش تعهدات خود ادامه می دهد.

وی اضافه کرد: امروز فرانسه نقش پلیس خوب را بازی می کند و نماینده به ایران می فرستد اما سوال اینجاست که چرا نماینده به واشنگتن نمی فرستد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *