امام جمعه رباط‌کریم:آمریکا کشوری حیله باز و فریبکار است، جنگ او نیز دروغی بیش نیست

خطیب جمعه رباط کریم خاطرنشان کرد : بحث عقب نشانی امریکا در مورد ایران مهم است، امریکا پس از اینکه نتوانست با تحریم های اقتصادی راهی را پیش ببرد به گونه اقدامات خود را نشان داد که آماده حمله نظامی به ایران است.

به گزارش خبرنگار رباط نیوز،حجت الاسلام ترابی امام جمعه رباط‌کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که با حضور آحاد مردم در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) رباط کریم اظهار کرد : از نشانه های قبول واقع شدن نماز ما تقوا و دوری از گناه است به طوری که مهر قبولی نماز دوری از گناه است.

وی با اشاره به اینکه نماز سازنده انسان است،ابراز کرد؛ کسانی هچمون شرب خرم خواران نمازشان مورد قبول واقع نمی شود .

حجت الاسلام ترابی در ادامه تأکید کرد : از ویژگی های امام راحل ایستادگی و مقاومت است، در ادبیات بین المللی از این موضوع به عنوان دکتری مقاومت امام نام گذاری شده است که هدفش مقاومت در برابر سلطه امریکا است .

وی ادامه داد : رمز و راز پیروزی های ملت ایران،تنها مقاومت و ایستادگی ملت است و تنها دلیل دشمنی امریکا نظام سلطه هم همین ایستادگی ملت است ، انها می خواهند مردم ایران را زیر سلطه ببرند اما مردم تن به این ذلت نمی دهند.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه هر کجا ایستادگی کردیم پیروز شده ایم و هر کجا عقب کشیدیم مطابق میل سلطه عمل کردیم نتیجه ان را دیده ایم،خاطرنشان کرد: مقاومت هزینه دارد و در پاسخ کسانی که می گویند باید تسلیم امریکا شویم باید گفت که هزینه تسلیم شدن بیشتر از مقاومت است نمونه ای از این هزینه های هنگفت تسلیم شدن حکومت ال سعود عربستان است که به گاو شیر ده معروف است.
وی یاداور شد: نمونه دیگر آن حکومت پهلوی است ، نمونه دیگر حکومت مصر است که یکی از قدرت های جهان اسلام و عرب بود اما پس از سازش به کشوری تبدیل شده که بدون توجه امریکا مردمش تلف خواهند شد.

خطیب جمعه رباط کریم خاطرنشان کرد : بحث عقب نشانی امریکا در مورد ایران مهم است، امریکا پس از اینکه نتوانست با تحریم های اقتصادی راهی را پیش ببرد به گونه اقدامات خود را نشان داد که آماده حمله نظامی به ایران است اما پس از سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی باز هم در این مورد شکست خورد ، طولی نکشید که امریکا راضی شده است که بدون هیچ شرطی پای میز معامله بنشیند اما باید بدانیم این فریب و نیرنگ است و غیر قابل اطمینان است.

وی یادآور شد: راهبرد امریکا فشار به ملت ایران است و از طرفی دیگر با مذاکره بتواند از ایران امتیاز بگیرد ، تنها راه مقابله با این ترفند استفاده از اهرم هایی است که ما در اختیار داریم از نمونه های این اهرم های فشار بیانه شورای امنیت ملی است.

وی عنوان کرد : امروز دشمن راهی جز فریب ندارد ، مقام معظم رهبری بار ها فرمودند که ما نمی توانیم درباره مسائل ناموسی کشورمان مذاکره کنیم ، باید از مقوله ایستادگی استفاده کنیم اگر دشمن باز هم جلو امد باید از سایر اهرم های فشار استفاده کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *