امام جمعه رباط‌کریم، می‌خواهند عراق را به سه گروه تقسیم کنند

امام جمعه رباط کریم گفت: امروز دشمن با ترور شخصیت های مهم عراقی دنبال ایجاد دولتی در عراق است که با ایران کاملا قطع ارتباط کند، مردم و مسئولین عراق باید بدانند تنها راه نجات اتحاد بین مردم است.

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز، حجت الاسلام ترابی در آئین عبادی سیاسی روز جمعه رباط کریم که با حضور آحاد مردم خداجو در مصلی بزرگ این شهر برگزار شد اظهار کرد: کسانی که می خواهند به جنگ با شیطان درون بروند باید در سحرگاه ها به راز و نیاز و عبادت پروردگار بپردازند.

وی ادامه داد : اگر نیازی از خداوند دارید باید سحر خیز باشید در سحرگاه ها یا در هنگام اقامه نماز شب این خواسته را از معبود خود بخواهید.

حجت الاسلام ترابی با اشاره به سالروز اتحاد حوزه و دانشگاه، این روز را سالروز وحدت و پیوند میان اقشار مختلف دانست و ابراز کرد: این دو قشر تاثیر گذار کشور است باید این دو قشر مکمل یکدیگر باشند و نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

وی ادامه داد : منظور از وحدت حوزه و دانشگاه ادغام فیزیکی این دو محل نیست بلکه تلاش های همه جانبه این دو قشر در عرصه های مرتبط است.

حجت السلام ترابی با اشاره بره مسائل این چند هفته کشور عراق را اقدامات امریکایی دانست که برای تجزیه عراق است و ادامه داد : دشمن خواستار این است که عراق را به سه کشور سنی نشین و شیعه نشین و کرد نشین تقسیم کنند ولی وقتی مرجعیت سخن گفتند ورق برگشت و اوضاع آرام شد اما امروز دشمن با ترور شخصیت های مهم عراقی دنبال ایجاد دولتی در عراق است که با ایران کاملا قطع ارتباط کند، مردم و مسئولین عراق باید بدانند تنها راه نجات اتحاد بین مردم است.

خطیب جمعه رباط کریم بیان کرد: شیخ زکزاکی عالم کشور نیجریه اوضاع جسمانی خوبی ندارد و به صورتی معجزه است که ایشان تا به حال زنده مانده ایشان ۱۱ فرزند داشتند که به شهادت رسیدند و ایشان در ابتدا سنی مالکی بودند اما بعد از حضور در ایران و تحصیل در حوزه علمیه قم شیعه مذهب شدند و ۱۵ میلیون از جمعیت نیجریه را مذهب شیعه دعوت کردند.

وی اضافه کرد: قطعا وهابیت ترس دارس دارند از این عالم بزرگ زیرا می دانند اگر ایشان فعالیت کنند روزی تمام جمعیت نیجریه شیعه مذهب می شوند، ما از مجمع کشور های اسلامی می خواهیم که فشار بر رئیس جمهور نیجریه اجازه ورمان شیخ زکزاکی را در خارج از کشور نیجریه را بگیرند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *