امام‌جمعه نصیرشهردر یابود شهدای غواص؛ درس ایستادگی را باید از غواصان شهید فرا گرفت

امام‌جمعه نصیرشهر گفت: شهدای غواص رودها و دریاها را از خود شرمسار کردند،این مردان عزت واقعی را برای کشور به ارمغان آورده و به ما فهماندند که می‌شود با دست‌بسته هم با ظلم مبارزه کرد.

به گزارش خبرنگار رباط نیوز، حجت‌الاسلام صادق خدایی، امام‌جمعه نصیرشهر امروز در همایش یادبود ۱۷۵ شهید غواص و سالروز شهادت دکتر چمران، به راه‌های شهادت اشاره کرد و گفت: شهید میدان نبرد غسل و کفن ندارد،گرچه امروز جنگ نیست اما راه شهادت باز است و می‌توان ثواب شهید را به دست آورد.

وی افزود: کشته شدن برسر عقیده حق،مرگ درراه محبت آل پیامبر اکرم(ص)،از دنیا رفتن درراه تحصیل علم و مرگ با وضو در بستر از مصادیقی هستند که ثواب شهادت درراه خدا به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

امام‌جمعه نصیرشهربا مهم خواندن پیام غواصان شهید، بر ایستادگی در برابر دشمنان تأکید کرد و گفت: شهدای غواص رودها و دریاها را از خود شرمسار کردند،این مردان عزت واقعی را برای کشور به ارمغان آورده و به ما فهماندند که می‌شود با دست‌بسته هم با ظلم مبارزه کرد.

وی ادامه داد: نباید از دشمن هراس داشت و نبود آب را به تحریم‌ها ارتباط دهیم چراکه دشمن در کمین چنین سخنانی است.

حجت‌الاسلام خدایی اضافه کرد: ایمان سختی دارد،هیچ زمانی از تاریخ را نمی‌توان یافت که مسلمانان در سختی نباشند.

وی بیان کرد: گروه مذاکره‌کننده باید از موضع قدرت سخن گفته و از اقتدار و راه شهدا درس فراگیرند.

گفتنی است این مراسم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان رباط کریم و کانون بسیج هنرمندان این شهرستان در فرهنگسرای بهاران نصیرشهر برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *