افتتاح نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب تا ۲ روز آینده

معاون شهردار تهران از افتتاح نمایشگاه شهر آفتاب در ۲ روز آینده خبر داد و گفت: قرار بود عوارضی تهران – قم منتقل شود ولی این امر رخ نداد و طی هماهنگی‌های صورت گرفته در ایام برگزاری نمایشگاه، از خودروهای عبوری عوارضی دریافت نمی‌شود.

به گزارش رباط نیوز به نقل از مشرق، مجتبی عبداللهی امروز در جریان بازدید خبرنگاران از شهر آفتاب، گفت: نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب ۱۴ اردیبهشت همزمان با نمایشگاه کتاب با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه این مجموعه نمایشگاهی در کنار فرودگاه امام(ره) قرار دارد، گفت: این نمایشگاه همجوار با اتوبان تهران – قم،‌ تهران – ساوه و ریل راه‌آهن است و همچنین مترو در این نمایشگاه وجود دارد که باعث شده این منطقه به یک منطقه اقتصادی تبدیل شود.

عبداللهی با بیان اینکه نمایشگاه بین‌المللی آفتاب بعد از افتتاح به فعالیت اقتصادی خود ادامه می‌دهد، گفت: تا پایان سال، نمایشگاه‌های متعددی در این مکان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه کل نمایشگاه ۱۶۳ هکتار است، گفت: این نمایشگاه در سه فاز ساخته می‌شود که فاز اول آن آماده شده و دو فاز دیگر به طور مشترک پیش می‌رود و این مجموعه‌ای که امروز بازدید کرده‌ایم در آن ۲۰۰ هزار مترمربع ابنیه شامل سالن، تأسیسات، تونل‌های زیرزمینی و موتورخانه تأسیس شده است.

عبداللهی در خصوص افق طرح نمایشگاه شهر آفتاب، گفت: در سال ۱۴۰۴، ۹۷۰ هزار مترمربع ابنیه در این مکان ساخته می‌شود.

به گفته معاون شهردار، در فازهای بعدی این نمایشگاه هتل ۴ و ۵ ستاره،‌ سالن همایش،‌ مسجد و سالن‌های اداری ساخته می‌شود.

وی در ادامه، گفت: از امروز مترو فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر فاصله حرکت قطارها نیم ساعت است اما از روز افتتاح، فاصله قطارها به ۵ دقیقه و بعد به ۳ دقیقه خواهد رسید.

معاون شهردار تهران از ایجاد پایانه اتوبوس،‌ ون و تاکسی در نمایشگاه کتاب خبر داد و گفت: همچنین غذاهای گرم در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

عبداللهی از پیش‌بینی خوابگاه برای دانشجویان شهرستانی خبر داد و گفت: به این افراد صبحانه رایگان داده می‌شود.

وی در خصوص انتقال عوارضی تهران – قم، گفت: عوارضی فعلاً‌ منتقل نشده اما طی هماهنگی‌های صورت گرفته تا پایان برگزاری نمایشگاه از خودروهای عبوری عوارض دریافت نمی‌شود.

عبداللهی در ادامه گفت: قرار است بعد از فرودگاه، عوارضی ساخته شود و بعد از ساخت عوارضی جدید، این عوارض منتقل می‌شود.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *