افتتاح سومین مدرسه بنیاد برکت در شهر رباط کریم

با مشارکت دولت و بنیاد برکت، سومین مدرسه برکت شهرستان با اعتباری ۷۰ میلیارد ریالی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز، نظام ملکشاهی در آیین افتتاح مدرسه بنیاد برکت که به دلیل پیشگیری از شیوه ویروس کرونا با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)، نماینده بیت حضرت امام خمینی (ره)، معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)، امام جمعه شهر رباط کریم، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عضو هیئت مدیره بنیاد برکت و دیگر مسئولان شهرستان به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، در حاشیه این مراسم پس از بازدید از نمایشگاه مستقر در مدرسه با اشاره افتتاح این مدرسه بیان کرد: این مدرسه که به نام بنیاد برکت است سومین مدرسه  مشارکتی است که نخستین آن در سال ۹۷ درشهرک خانه، دومین آن در تقی آباد در سال ۹۸ به بهره برداری رسید و امروز آیین بهره برداری از این مدرسه نیز انجام شد.

نماینده عالی دولت در خصوص جزییات این مدرسه بیان کرد: این مدرسه در زمینی به مساحت هزار و ۸۶۰ متر مربع با بنایی هزار و ۵۲۰ متری در دو طبقه، و اعتباری ۷ میلیارد تومانی که شش میلیون تومان آن توسط اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس تامین شده  مابقی توسط بنیاد برکت در دو نوبت صبح و عصر برای دختران و پسران در مقطع ابتدایی امروز به بهره برداری رسید که ظرفیت پذیرش ۴۸۰ دانش آموز را داراست.

وی در ادامه درباره تعداد مدارس و ساختمان ها بیان کرد: در ۴۲۰ مدرسه در سطح شهرستان رباط کریم، ۷۶ هزار دانش آموزان مشغول به تحصیل هستند که از تعداد مذکور، ۱۳۷ ساختمان آن دولتی است که دو ساختمان آن مربوطه به فازهای پنج و شش شهر پرند است. ناگفته نماند این آمار در حال افزایش است و پانزدهم ماه آتی آمار دقیق آن بیان خواهد شد.

گفتنی است، آیین افتتاح ۱۵۰ مدرسه بنیاد برکت توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در ۲۲ استان کشور به صورت ویدئو کنفرانس و همزمان برگزار شد.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *