افتتاح آزادراه غدیر، پدافند غیر عامل کلانشهر تهران/ منع تردد شبانه و سفرهای غیر ضروری کماکان ادامه خواهد داشت

استاندار تهران طی بازدید از آزادراه غدیر گفت: کاهش آلاینده های زیست محیطی، ارتقای ایمنی رفت و آمدف سهولت در تردد و کاهش سوانح رانندگیاز جمله اهداف بهره برداری این طرح است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز،انوشیروان محسنی بندپی در خصوص مزایای افتتاح پروژه آزادراه غدیر (کریدور شرق به غرب و بالعکس) در پنجشنبه هفته آتی بیان کرد: احداث این محور ترانزیتی از اواخر سال ۹۴ آغاز شده و با توجه به این که راه های دسترسی بسیاری را برای تهران ایجاد کرده یک پدافند غیر عامل برای کلانشهر تهران محسوب می شود که در کاهش گازهای گلخانه ای و آلاینده های زیست محیطی، میزان صرفه جویی در زمان و  ارتقا بخشیدن به ایمنی رفت و آمد نقش بسیار ویژه ای  را ایفا خواهد کرد.

استاندار تهران در ادامه افزود: طول آزادراه غدیر حد فاصل چرمشهر ورامین به آبیک قزوین، ۱۵۸ کیلومتر است که حدود ۸۵ کیلومتر آن در حوزه سرزمینی تهران هست که کاهش زمان سفر و مسافت برای ماشین های سبک، حدود ۹۰ دقیقه و ماشین های سنگین حدود ۱۱۰ دقیقه خواهد بود.
وی در مطلبی دیگر در خصوص منع ترددها در آستانه قرار گرفتن تعطیلات پایان سال و سفرهای نوروزی با توجه به شیوع پیک چهارم ویروس کرونا، بیان کرد: منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ الی ۳ بامداد و منع تردد به استان های شمالی شامل گیلان، گلستان و مازندران و کلانشهرهای اصفهان و شیراز و قشم و کیش کماکان به قوت خود باقی است.

بندپی در ادامه افزود: در خصوص تعطیلات نورورزی با توجه به اففزایش روند بیمان بستری، ویژه و سرپایی که این روزها شاهد آن هستیم و چرخش ویروس واراداتی انگلیس، تدابیر هوشمند باید به گونه ای اتخاذ، اعمال و اجرا شود که هم شرایط این بیماری جدی تر گرفته شود و هم فاصله گذاری اجتماعی اجرا شود. اگر همکاری مردم که تا به امروز خوب و موثر بوده ادامه دار شود و بتوانیم وارد پیک چهارم بیماری نشویم، به طور قطع برای آرامش و تجدید روجیه مردم همکاری هایی خواهیم داشت که در زمان مقرر توسط مسئولان مربوطه به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *