افتتاحیه متفاوت برای جشنواره تئاتر مقاومت+ عکس

امیر نصیربیگی در افتتاحیه جشنواره تئاتر مقاومت گفت: «تئاتر مانند دیگر هنرها نیست، رخ در رخ و چهره به چهره است.»

به گزارش رباط نیوز، آیین افتتاحیه جشنواره تئاتر مقاومت، روز سه‌شنبه ۶ آذر در مرقد امام خمینی با حضور هنرمندان، اصحاب رسانه، راه‌یافتگان به جشنواره، امیر نصیربیگی، دبیرجشنواره، محمدحبیبی، مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح، محسن سلیمانی، مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، دکتر نصرالله قادری، قائم‌مقام شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت و محسن دریا لعل، مدیرعامل انتشارات روایت فتح برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین، در ابتدای این مراسم، امیر نصیربیگی، دبیر جشنواره تئاتر مقاومت، در ابتدای سخنانش با اشاره به شرکت‌کنندگان در شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت گفت: «امروز به اینجا آمده‌ایم تا عهد ببندیم به‌عنوان یک هنرمند مانند شهدا که از خاک ایران دفاع کردند، به‌عنوان سفیران فرهنگی از حوزه فرهنگ و هنر حفاظت و فضا را برای بالندگی و تکامل آماده کنیم.»

او ادامه داد: «تئاتر مانند دیگر هنرها نیست رخ در رخ و چهره به چهره است، در این دوره همت کنید و اجراها را به بهترین نحو اجرا کنید، به‌عنوان دبیر جشنواره از هرگونه مشکل احتمالی پوزش می‌طلبم و از شما می‌خواهم همکاری کنید تا جشنواره با نفس‌های گرم شما برای آیندگان به یادگار بماند.»

در ادامه مراسم، دقایقی گروه سنج و دمام جانان به سرپرستی احمد بیگی به اجرای برنامه پرداختند. سپس مرشد میرزاعلی برای حاضران به نقالی پرداخت. میرزا علی با بیان نقالانه یک روایت مستند، به خانواده معظم شهدای تفحص پرداخت و همزمان داستان دختر شهید تفحص را با روضه حضرت رقیه تلفیق کرد.

در پایان این بخش از مراسم، حاضران برای ادای احترام به معمار بزرگ انقلاب به مرقد امام خمینی (ره) رفتند.

شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت به دبیری امیر نصیربیگی و باهمت بنیاد فرهنگی روایت فتح از ۶ تا ۱۰ آذر در تهران برگزار می‌گردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *