افتتاحیه آموزشی ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر در رباط کریم

فرماندار رباط کریم گفت: هدف اصلی منتخبین شوراها هستند و این دوره آموزش برای آشنایی با قوانین و مقررات شوراهای اسلامی شهر و روستا و شهرداری هاست و هم نحوه رفتار شوراها با مردم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز، نظام ملکشاهی در آغاز این جلسه که مشترک با فرمانداری های کل استان تهران و با حضور اعضاء منتخب شورای اسلامی سه شهر رباط کریم به صورت ویدئو کنفرانس با استانداری برگزار گردید ضمن تسلیت سالروز شهادت امام صادق(ع)، و خیر مقدم به منتخبین شورای اسلامی شهرستان رباط کریم بیان کرد: شهروندان هر دوره اعضای شورا را انتخاب می‌کنند و من هم ابتدا به اعضای منتخب تبریک می گویم و امیدوارم در اداره شهر و رفاه شهروندان موفق و موید باشند.

فرماندار رباط کریم در مورد هدف اصلی از تشکیل کلاس های آموزشی را اینگونه عنوان کرد: هدف اصلی منتخبین شوراها هستند و این دوره آموزش برای آشنایی با قوانین و مقررات شوراهای اسلامی شهر و روستا و شهرداری هاست و هم نحوه رفتار شوراها با مردم است.

وی با اشاره به اینکه حضور پرشور مردم دیار کریمان نشان از ولایت‌مداری آنان دارد، تصریح کرد: از لحاظ کرونا و معیشت در شرایط حساسی قرار داریم و این حضور ۶۰ درصدی شهروندان عشق آنان را می‌رساند و من به مردم غبطه می‌خورم، در این شرایط معیشتی و کرونایی استقبال مردم جای تقدیر و تشکر دارد.

ملشکاهی در ادامه گفت: شما اعضاء شورا باید قدر این آرا را بدانید و باید تمام تلاش خود را برای این که مشکلات شهر را به کمترین میزان برساننید به کار ببندید.

وی در ادامه در خصوص بحث شفافیت و پیش بینی سامانه‌هایی برای اینکه قراداد ها و کارهای شهرداری در دسترس عموم باشد خاط رنشان کرد: توجه به روح و روان شهر و اینکه صرفا به جنبه فیزیکی شهر توجه نکنیم، توجه به نیاز محلات و محله محوری و اینکه تلاش کنیم رفاه محلات تأمین باشد از جمله ریل گذاری‌های دوره پنجم بوده است که ادامه این راه منجر به استیفای حقوق شهروندان می‌شود.

فرماندار رباط کریم ضمن یادآوری مسئولیت های اجرایی اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان منتخبان مردم تصریح کرد: در سیستم مدیریت شهری وظایف مدیران مشخص شده و هر فرد در مقام اجرایی خود باید بتواند وظایفش را به درستی انجام دهد، شورا، شهرداری، دستگاه های دولتی و سایر نهادهای اجرایی باید وظایف خود را به نحو مطلوب و با رعایت اصل عدم مداخله در کار یکدیگر به انجام برسانند، وظیفه همه ما ارائه خدمات مطلوب به مردم است.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *