اعتراض به سوء مدیریت آب در آلارد رباط کریم/ چه کسانی تاوان بی تدبیری را می‌دهند؟

آنچه پس از دومین اعتراض آلاردنشین‌ها به ماجرای قطعی مکرر آب واضح و مبرهن بوده عدم همراهی برخی از مسئولان برای حل این مشکل بزرگ است، هرچند گفته می شود اقداماتی صورت گرفته اما هیچ گاه این اقدامات رنگ عمل به خود نگرفته و مشکلات این مردم هنوز پابرجاست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رباط نیوز،آلارد یکی از شهرهای تابعه رباط کریم است و تنها چند دقیقه با مرکز شهرستان فاصله ندارد اما مردم این شهر محروم، هیچ گاه از امکانات اولیه برخوردار نبوده و به تازگی طعم چالش آب را چشیده اند.

این شهر به تازگی دچار چالش کم آبی شده است، به طوری که مردم آن روزهای گرم تابستان را بدون آب سرکرده اند.

مردم این شهر کوچک، بارها مشکلات کم آبی را به چشم دیده و اعتراضشان را به گوش مسئولان رسانده اند اما گویا این ماجرا کلافی است که سرنخ آن نیز پچیده و پیچیده تر می شود.

الاردی ها در اعتراض به نداشتن ده روزه آب، خیابانهای اصلی شهر را بسته و به این موضوع اعتراض کردند تا شاید کمی اعتراض ها به گوش مسئولان برسد و درمانی برای دردهایشان بیابند.

اما ظهر امروز بود که برخی از شهروندان آلارد که به نشانه اعتراض در یکی از خیابانهای فرعی آلارد تجمع کردند، تنها صحبت آنها اعتراض به نبود آب است، مایه ای که این روزها زندگی برخی از خانواده ها را مختل و آن ها را از سطح اولیه رفاه به دور کرده است.

در این باره، یکی از شهروندان که زنی ۴۵ ساله بود از قطعی روزمره آب می گوید، او حتی خبرنگار ما را به سمت خانه اش برد تا ظرف هایش را که ۳ روز است نشسته را به او نشان دهد و آن طرف تر نیز به لباس های فرزندش که در روزهای گرم تابستان باید مکرر شسته شوند اشاره می کند و این گونه ناراحتی اش را ابزار می کند.

دیگر شهروند ما در کنار ماشینی ایستاده بود که برایشان آب تصفیه فراهم می کرد، او نیز این گونه می گوید که: بیش از ۱۰ روز است که با مشکل جدی آب مواجه هستیم و بارها به ابفای روستایی مراجعه کرده اما هیچ گوش شنوایی در برابر انتقادات این مردم وجود ندارد.

رضا نیز که غرور جوانی دارد ماجرا را این چنین توصیف کرد: در این روزهای گرم تابستان، مشکل قطعی برق از یک طرف و نبود آب در این شهرک تبدیل به یک مشکل اساسی شده است، نانوایی ها به خاطر بی آبی پخت نمی کنند و کسبه نیز به سبب قطعی برق کارشان را به تعطیلی کشانده اند.

با این حال، آنچه پس از دومین اعتراض الاردنشین‌ها به ماجرای قطعی مکرر آب واضح و مبرهن بوده عدم همراهی برخی از مسئولان برای حل این مشکل بزرگ است، هرچند گفته می شود اقداماتی صورت گرفته اما هیچ گاه این اقدامات رنگ عمل به خود نگرفته و مشکلات این مردم هنوز پابرجاست.

باید دید آیا در ماجرای قطعی آب  سوء مدیریتی وجود دارد یا خیر؟ اگر ذخایر آبی به پایان رسیده و می طلبد  تا مردم این شهرها صرفه جویی کنند چرا به گونه شفاف پاسخ داده نمی شود، به هر حال باید به گونه شفاف پاسخ مردم را داد و از برخوردهای نامناسب با آنها خودداری شود.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *