استقرار دبیرخانه اقدام جامع طرح سامان در فرمانداری رباط کریم

فرماندار رباط کریم گفت: همه ارگان ها در اجرای طرح سامان دخیل هستند چرا که سلامت نیاز جامعه محسوب می شود و متعلق به همه مردم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز، نظام ملکشاهی طی بازدید از استقرار اتاق دبیرخانه طرح سلامت روان و و مراقبت اجتماعی جامع نگر در فرمانداری در خصوص افتتاح این پایگاه سلامت بیان کرد: این طرح تکمیل کننده طرح سراج است که با هدف افزایش شاخص بهره مندی عادلانه مردم از خدمات سلامت روانی، مراقبت های اجتماعی پیشگیرانه و آسیب های اجتماعی، و اختلالات روانی در فرمانداری تشکیل و پایگاه اصلی آن در مرکز بهداشت سعادتمندی است.

فرماندار رباط کریم با اشاره به افزایش اهمیت سطح سواد سلامت روان مردم عنوان کرد: با حضور کارشناسان سلامت روان و اجرای طرح سامان شاهد رشد، ارتقا و بهبود وضعیت شاخص های سلامت روان، بیماریابی و روند بهبود بیماران روان شناسائی شده در سطح شهرستان خواهیم بود و انتظار می ‌رود دبیرخانه در راستای ارتقای سلامت روان شهروندان از تمامی ظرفیت های بومی و ادارات استفاده کند.

وی خطاب به تمامی دستگه های شهرستان خواهان همکاری با این دبیرخانه شد و افزود: تمامی دستگاه‌های شهرستان موظفند حداکثر همکاری را با این دبیرخانه معمول نموده و به طور ماهانه نسبت به برگزاری جلسات و کمیته های مربوطه اقدام کنند. شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز مکلف است با حداکثر همکاری وزارت اداری خود در این دبیرخانه فعال بوده و اقدامات مربوطه را به نحو احسنت انجام دهد.

گفتنی است؛ دبیرخانه اقدام جامع مستقر در فرمانداری، مکلف است در راستای بهبود شاخص‌ های روانی شهروندان شهرستان بر اساس تفاهم نامه منعقده با دستگاه های عضو، اعتبارات اقدامات طرح برنامه‌ ها را تدوین کرده و با تجمیع و هم افزایی همه دستگاه‌ها در این راستا قدم بردارد.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *