گزارشی از بازار شب یلدای رباط کریم؛استقبالی که طعم شیرینی نمی دهد/ شبی که برای فقرا تمامی ندارد

گرانی قیمت های میوه و آجیل در شب یلدا شیرینی دور هم نشینی ها را از مردم گرفت.

به گزارش خبرنگار رباط نیوز ، گرانی قیمت های میوه و آجیل در شب یلدا شیرینی دور هم نشینی ها را از مردم گرفت.

براساس این گزارش، ایرانی های از زمانهای دور، طولانی ترین شب سال را گرد هم می آیند، و این شب را یلدا یا همان شب چله می گویند.

یلدا همان شب نشینی و گرد هم امدن است، در این شب میوه ها و آجیل ها سفره های ایرانی ها را پر زرق و برق می کند و شادی را در خانه جای می دهد، اما امسال همزمان با فرارسیدن آخرین شب پایانی فصل پاییز دلالان نیز فرصت را محترم شمرده و اقلام مورد نیاز مردم را گران کرده و خواب خوش پاییز را بر مردم تلخ کردند.

بازار میوه و آجیل شهرستان رباط کریم نیز تحت تأثیر آن قرارگرفت به طوری که میوه های انار، هندوانه، پرتغال، خرمالو، لیمو شیرین هر کدام به ترتیب قیمت های حدود پنج هفت هزار تومان، سه هزار و پانصد تومان،پنج هزار و سیصد و چهارهزار تومان را در بازار به فروش می رسد.

قیمت اجناسی چون تخمه آفتابگردان، ژاپنی، پسته نیز هرکدام به ترتیب نه هزار تومان، شانزده هزار تومان و پنجاه هزار تومان را به خود اختصاص دادند.

براساس اظهارات برخی از مردم، قیمت ها آنچنان رشد صعودی داشته که قدرت خرید مردم را کاهش داده است.

یکی از شهروندان رباط کریم به خبرنگار رباط نیوز گفت: باید گشت های نظارتی بر اجناس فعال باشد تا کسی نتواند قیمت ها را به اندازه های دلخواه افزایش دهد.

وی افزود: در برخی از مغازه ها دیده می شود که با وجود بالا بودن قیمت ها اما اجناس بی کیفیت به مردم تحویل می دهند.

یکی دیگر از شهروندان رباط کریمی از بالا رفتن قیمت میوه ها اظهار گلایه کرد و از مسئولان رباط کریم خواست تا وضعیت موجود را کنترل کنند.

به نظر می آید با توجه به گرانی میوه استقبال مطلوبی از بازار نشود.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *