3 روز پس از بارش برف در رباط کریم؛

از عدم سرویس دهی تاکسی‌ها در یخ‌بندان زمستانی تا سرسره بازی مردم در خیابان‌ها

پس از گذشت سه روز از بارش برف در شهرهای پرند، رباط کریم و نصیرشهر حالا نه تنها برف موجب ناخشنودی مردم گشته بلکه بسیاری از مردم از حضور به موقع در محل کار ناتوان مانده و برخی دیگر هرگز به محل کار یا زندگی‌اشان نرسیدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رباط نیوز، درست سه روز از بارش نخستین و سنگین ترین برف زمستانی در شهرستان رباط کریم می  گذرد، شهرستانی کویری که بویی از تهران نبرده و حال و هوای جغرافیایی سیاسی خوبی ندارد، این شهر که شاهد سنگین ترین برف در استان تهران بوده حالا دیگر شاهد مشکلاتی است که مردم آن نعمت سفیدی برف را فراموش کردند.

از دقایق نخستین بارش برف در شهرستان رباط کریم تمام خطوط ارتباطی مختل، برق و آب روستاها و شهرهای شهرستان نیز قطع شد و مردم سرگردان و حیران در سرمای طاقت فرسا.

آن طور که خبرگزاری‌ها اعلام کردند هواشناسی یک هفته پیش از چنین رخدادی اعلام هشدار داده بود تا نیروهای امدادی در جریان باشند و آماده باش، اما گویا نه آماده باشی در جریان بوده و نه نیروی آماده‌ای، تنها مردم باید به داد مردم برسند.

دیروز نانوایی ها، صف هایی شلوغ و بدون کیفیت نان داشتند،اغلب نان ها ناپخته و بی کیفیت تحویل مردم می شد، مردمی که ترس داشتند اتفاقات ناگواری بیفتد و نانی برای خوردن پیدا نکنند.

امروز نیز پس از گذشت سه روز از نسختین برف زمستانی هیچ کارگر و کارمندی به محل کارش نتوانست برسد، تاکسی های تاکسیرانی در رباط کریم تعطیل و ایستگاه های تاکسی نیز سرمای زمستان را تحویل مردم می دادند و مردم نیز هیچ کدام به مح کارشان نرسیدند.

خبرنگار میدانی ما با حضور در برخی روستاها از عدم دسترسی مردم روستا به شهر گزارش می دهد، برخی از روستاها هنوز زیر خروارها برف محبوس شده و راه نجاتی ندارند، اغلب هنوز برق ها و آب های ساختمان هایشان وصل نشده و منتظرند راه نجاتی پیدا شود.

خیابانهای اصلی شهرها کمی از فعالیت دوباره مأموران امدادی حکایت می کنند اما آن طرف تر کوچه پس کوچه های شهر حکایتی از بی نظمی در امداد رسانی و راه بازکن های شهر دارند، مردم هنوز در صف انتظارند، آب و برق و گاز و حتی تلفن از اهم ترین نیازهای مردم شهرستان رباط کریم است و مسئولان هرچه سریعتر باید چنین امکاناتی را فراهم کنند.

باید دید مسئولان رباط کریم و ستاد بحران شهرستان می تواند کارنامه قبولی را در سرمای طافت فرسای اخیر به دست آورد یا خیر؟

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *