ازدواج با مسیح؛ دخترانی که تا ابد مجرد می‌مانند + تصاویر

جسیکا تصریح کرد: «با وجود اینکه وظایفم همان است. اما اوضاع دیگر متفاوت شده، چرا که رابطه داشتن با مسیح به عنوان همسر، با رابطه داشتن با او به عنوان یک دوست متفاوت است.»

به گزارش رباط نیوز، جسیکا هایز، برای مراسم عروسی‌اش، لباس عروس، حلقه و یک تور سفیدرنگ خرید که غالبا روی سر عروس می‌گذارند. اما هنگامی که در یک مراسم باشکوه دینی در برابر اسقف ایستاد، دامادی در کنار او نیود. او با مسیح ازدواج کرد.
به گزارش فرارو، جیسکا، ۴۱ ساله، تصمیم گرفت که مجرد باقی بماند. یعنی به زنانی در داخل کلیسای کاتولیکی بپیوندد که مایل‌اند خود را عروس مسیح کنند. در مراسم این نوع ازدواج، دختر، لباسی سفید رنگ مانند لباس عروس می‌پوشد و قول می‌دهد که تا آخر عمر وارد روابط جنسی یا عاشقانه نشود. آن‌ها حلقه عروس در دست می‌کنند که خود نمادی از ازدواج با مسیح است.
به گزارش بی‌بی‌سی عربی، جسیکا می‌گوید: «مردم مدام می‌پرسند: “آیا تو متاهل هستی؟ ” معمولا توضیح کوتاهی می‌دهم که من چیزی شبیه راهبه هستم. یعنی تعهد کاملی در مقابل مسیح دارم. اما در این جهان زندگی می‌کنم.»
ازدواج با مسیح؛ دخترانی که تا ابد مجرد می‌مانند + تصاویر
بر خلاف راهبه‌ها، زنان شبیه به جسیکا، که باکره می‌مانند، در جوامع بسته زندگی نمی‌کنند و لباس‌های خاصی نمی‌پوشند. بلکه یک زندگی دنیوی دارند، کار می‌کنند و به خودشان اتکا می‌کنند.
جسیکا، که ساکن ایالت ایندیانای آمریکاست، افزود: «۱۸ سال است که معلم هستم و در همان دبیرستانی درس می‌دهم که در آن تحصیل کردم.»
خارج از ساعت‌های کاری، جسیکا اکثر وقتش را به نماز ویژه و استغفار اختصاص می‌دهد و به اسقف گزارش‌هایی می‌دهد و مرتبا با مشاور معنوی‌اش جلسه می‌گیرد. او گفته در یک منطقه عادی زندگی می‌کند و به کلیسا می‌رود.
ازدواج با مسیح؛ دخترانی که تا ابد مجرد می‌مانند + تصاویر
حتی در کلیسای کاتولیکی هم، گروه شبیه به جسیکا، به طور گسترده معروف نیستند. چرا که تاحدودی این گروه کمتر از ۵۰ سال پیش توسط کلیسا تصویب شد. البته مفهوم محافظت از بکارت از زمان ظهور مذهب کاتولیک وجود داشت. در سه قرن اول پس از میلاد، بسیاری از زنان در حین تلاش برای مخلص باقی ماندن برای مسیح کشته شده‌اند. از جمله اینها، اگنس رومانی است که گفته می‌شود به دلیل رد کردن پیشنهاد ازدواج با حاکم رم کشته شد. آگنس برای محافظت از عفتش این ازدواج را نپذیرفت.
در قرون وسطی این سنت کمرنگ شد. اما در سال ۱۹۷۱ مجددا توسط واتیکان احیا شد. در این سال، واتیکان باکرگی ابدی زنان به عنوان الگوی زندگی داوطلبانه در کلیسا را تصویب کرد.
جسیکا تا زمان گفتگو با یک مشاور معنوی، که «از او پرسش‌های صحیحی سوال کرده»، تصمیمی برای محافظت از باکرگی‌اش نگرفته بود.
او در سال ۲۰۱۳ تصمیم خود را گرفت و دو سال بعد به عنوان زن مجرد اعلام شد.
ازدواج با مسیح؛ دخترانی که تا ابد مجرد می‌مانند + تصاویر
جسیکا تصریح کرد: «با وجود اینکه وظایفم همان است. اما اوضاع دیگر متفاوت شده، چرا که رابطه داشتن با مسیح به عنوان همسر، با رابطه داشتن با او به عنوان یک دوست متفاوت است.»
او اکنون یکی از ۲۵۴ عروس مسیح در آمریکا است. جسیکا قبلا روابط رمانتیک را تجربه کرده بود، اما معتقد است که این روابط چیزی به او اضافه نکرده است.
ممکن است زندگی در جامعه‌ای که به مسائل جنسی اهمیت می‌دهد، برای زنان باکره‌ای که روابط بدنی را تا ابد کنار می‌گذارند، چالش بزرگی بوجود بیاورد. جسیکا اعلام کرد: «معتقدم که بدترین چیز، اشتباه فهمیدن ما است. چرا که اینگونه فکر می‌شود که انتخاب ما برخلاف فرهنگ رایج است.»
او افزود: «خیلی‌ها تعجب می‌کنند و به من می‌گویند (تو مثل فرد مجرد هستی)؛ لذا باید توضیح دهد که رابطه اساسی من با مسیح است و آنچه انجام می‌دهم این است که بدنم را به او می‌دهم.»
در ژوئیه گذشته، مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های جدیدی که واتیکان منتشر کرد، برخی زنان مجرد را نگران کرد. مسئله این بود که آیا زنانی که تجرد را انتخاب می‌کنند، تا زمان مراسم باید بکارت خودشان را حفظ کنند یا خیر.
ازدواج با مسیح؛ دخترانی که تا ابد مجرد می‌مانند + تصاویر
برخلاف راهبه‌ها که از روز ورود به این سیستم دینی قول می‌دهند دیگر مجرد باشند، از عروس‌های مسیح انتظار می‌رود که در تمام عمر باکره باقی بمانند.
در یکی از مواد مناقشه‌برانگیز واتیکان آمده بود که واتیکان از زن مجرد می‌خواهد که بدنش را به شکل مطلوب نگه دارد. این امر مهم است، ولی شرط اساسی نیست. انجمن زنان مجرد آمریکا، که جسیکا عضو آن است، این دستورالعمل‌ها را «ناامیدکننده» دانست. این انجمن در بیانیه‌ای گفت: «مایه حیرت است که از کلیسای مادر بشنویم که بکارت بدنی دیگر شرط اساسی نیست.»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *