ادعای جدید دولت بی تفنگ

حسن روحانی که در تبلیغات ریاست جمهوری علیه شهرهای موشکی سپاه سخن می‌گفت و پیش از این تأکید کرده بود رابطه عاطفی موصل با بدنه عراق قطع شده و دیگر نمی‌توان این شهر را با نیروی نظامی پس گرفت؛‼️

به گزارش رباط نیوز، محمد عبدالهی طی یادداشتی در صفحه تلگرامش نوشت: حسن روحانی که در تبلیغات ریاست جمهوری علیه شهرهای موشکی سپاه سخن می‌گفت و پیش از این تأکید کرده بود رابطه عاطفی موصل با بدنه عراق قطع شده و دیگر نمی‌توان این شهر را با نیروی نظامی پس گرفت؛‼️ در جشنواره عمران سلامت همه تلاشش را کرد تا خود را در حملات موشکی سپاه به داعش، شریک بداند.  در این خصوص چند نکته قابل ذکر است:

۱️⃣- اینکه آقای روحانی مکرر برای پررنگ کردن نقش دولت تلاش میکند  قطعا دلیل بر نقش کلیدی یا عملکرد جهادی  ما لا یطاق دولت در این بخش نیست، چرا که دولت صرفاً وظیفه تأمین اعتبار و کمک به تولید این تجهیزات را دارد و قطعا با انجام این #وظیفه_ذاتی هیچ منتی  بر بخش‌های نظامی نمی‌تواند بگذارد.

۲️⃣- آقای روحانی در حالی تلاش میکند تا این پیروزی ها را به نفع خود مصادره کند که  علاوه بر اظهارات عجیبش در خصوص شهرک های موشکی ،حتی در خصوص وظایف ذاتی خود برای تامین اعتبارات نظامی نیز کوتاهی کرده است؛ لازم به ذکر است #بودجه_دفاعی کشور در آغاز دولت یازدهم به یک هفتم رسید. یعنی حسن روحانی در ابتدای دولت خود ۸۵ درصد از بودجه  صنایع دفاعی کشور را حذف کرد!

۳️⃣- به نظر میرسد آقای روحانی تلاش دارد تا خاطره تلخ مناظره‌های تبلیغاتی که در جایگاه اپوزیسیون معترض به نمایش شهرهای زیرزمینی موشکی و نوشتن شعار روی موشک‌ها بود را از ذهن مردم پاک کند حال اینکه چنین اظهاراتی  تنها مانع تراشی های رئیس‌جمهور را تداعی می‌کند.

۴️⃣- از سویی رفتار و موضع روحانی نسبت به  سپاه، موشک و مقاومت به‌گونه‌ای بوده است که خود احساس می‌کند باورپذیری نسبت به اقدامات دولت در این باره وجود ندارد لذا تلاش می‌کند در اقداماتی اینچنین جهادی و تحسین برانگیز که باعث خشنودی ملت است از قافله عقب نمانند.

۵️⃣- به نظر میرسد راهی که رییس جمهور انتخاب کرده برای وی آورده ای نخواهد داشت  اگر رئیس‌جمهور قصد دارد تا در #پیروزی_بزرگ سربازان مخلص ولایت شریک باشد،  تنها راه اختصاص اعتبار مورد نیاز نیروهای مسلح  و عدم کارشکنی و مانع تراشی برای پیشرفت هرچه بیشتر این صنعت افتخار آفرین است. قطعا اینکه کسی در مناظرات تمام توان نظامی کشور را زیر سئوال ببرد و بودجه نظامی کشور را کاهش دهد و امروز ادعای شریک بودن در آن را داشته باشد برای هیچ کس قابل باور نیست . نکته آخر اینکه صنعت موشکی کشور که امروز افتخار آن را داریم  از آن مردان بی ادعایی همچون شهید حسن تهرانی‌مقدم است که  جان خویش را  بی منت در پای آن گذاشتند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *