ادعای جدید درباره راهکار ایران برای مقابله با تحریم‌های آمریکا

یک نشریه آلمانی مدعی شد ایران برای مقابله با تحریم‌های آمریکا حدود ۳۰۰ میلیون یورو پول نقد از آلمان به ایران منتقل می‌کند.

به گزارش رباط نیوز، نشریه “بیلد” آلمان در مطلبی ادعا کرده است: دولت ایراننگران این مسئله است که بعد از آغاز اجرای تحریم‌های مجدد آمریکا علیه تهران، دستشان از پول‌هایشان در بانک‌های آلمان کوتاه شود و از این رو تصمیم دارد ۳۰۰ میلیون یورو پول نقد را از بانک تجاری ایران در هامبورگ که دست بانک مرکزی آلمان است وارد کند.

به نوشته نشریه “بیلد” آلمان، این تصمیمی است که می تواند مسائل دیپلماتیک جدی بین آلمان، ایالات متحده و اسرائیل ایجاد کند.

سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا در این باره هشدار داده‌اند که این پول نقدی که به دست ایران می‌رسد می‌تواند در تامین مالی به زعم آن‌ها سازمان‌های تروریستی مورد استفاده قرار گیرد. اما سازمان‌های اطلاعاتی آلمان بر این باورند که هیچ گونه مدرکی در این باره وجود ندارد.

بانک تجاری ایران- اروپا در هامبورگ از اعتبارهای مالی بالایی برخورداراست که متعلق به دولت ایران است و مسئولیت آن به دست بانک مرکزی آلمان است. قرار است این بانک ۳۰۰ میلیون یورو را از طریق هواپیما به نمایندگان دولت ایران منتقل کند.

بر اساس اطلاعات نشریه “بیلد” آلمان، دفتر صدر اعظم آلمان، وزارت امور خارجه و وزاررت دارایی آلمان در بالاترین سطوح به این مسئله می‌پردازند.

به نوشته این نشریه آلمانی، محافل دولتی در آلمان این تصمیم ایران را تایید می‌کنند.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *