احداث بندر خشک آپرین در اسلامشهر سرعت می‌گیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس گفت: اسلامشهر در نقطه خاصی در کشور قرار دارد که محل تقاطع دو مسیر ریلی کشور است و باید موانع موجود بر سر راه بندر خشک آپرین هرچه سریع‌تر رفع شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز، مهدی شریفیان در نشستی که با حضور علی نیکزاد، نائب رئیس مجلس، سعید رسولی مدیرعامل راه‌آهن و احمد ذاکری، معاون توسعه سازمان گمرک برگزار شد از بررسی آخرین وضعیت و مسائل و مشکلات بندر خشک آپرین اسلامشهر در مجلس خبر داد و گفت: به‌طورجدی پیگیر این هستیم که احداث این بندر خشک که مدت طولانی متوقف‌شده و می‌تواند در نظام حمل‌ونقل بار کشور تحول ایجاد کرده و در ایجاد اشتغال تأثیر مهم و چشمگیری داشته باشد، سرعت بگیرد.

وی افزود: بندر خشک آپرین با بیش از ۷۰۰ هکتار زمین منطقه اسلامشهر به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز مهم لجستیک کشور و با فعالیت پایانه‌های حمل‌ونقل ترکیبی آن موجب تسهیل در ترخیص کالاهای وارداتی به‌ویژه مواد اولیه موردنیاز کارخانه‌های تولیدی به کشور می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این بندر محل تقاطع خطوط ریلی شمالی – جنوبی و شرقی-غربی کشور است و تسهیل انتقال و جابجایی کالاها از این طریق صورت می گیرد که با موافقت گمرک جمهوری اسلامی ایران و راه‌آهن و استقرار واحد گمرک گام مؤثری در تحول چشمگیری در واردات کالاهای اساسی و صادرات کالاهای تولیدی را شاهد خواهیم بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس تأکید کرد: در این نشست مقرر شد اقدامات نهایی برای عملیاتی شدن تفاهم‌نامه گمرک و شرکت راه‌آهن صورت پذیرد و ظرف یک ماه آینده واحد گمرک در بندر خشک راه‌اندازی شده و خدمات گمرکی ارائه شود که این امر هم باعث دلگرمی تجار خواهد شد و از سویی مراحل ترخیص کالاها را تسهیل می‌کند و باعث رونق کسب‌وکار و اشتغال‌زایی در شهرستان اسلامشهر و سراسر استان تهران می‌شود.

وی ضمن تأکید مجدد بر موضوع لزوم تسریع در احداث این بندر گفت: برنامه احداث بنادر خشک در سراسر جهان در حال پیگیری جدی است و بدون هرگونه تعللی زمینه راه‌اندازی بنادر خشک که کاهش مسائل زیست‌محیطی را هم به دنبال دارد باید صورت پذیرد.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.