احتمال آبگرفتگی در مناطق زلزله زده

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه از ورود موجی ناپایدار به جو استان خبر داد و گفت: این موج طی امروز و فردا (۴ و ۵ دی) باعث بارش هایی به صورت پراکنده در سطح استان خواهد شد.

به گزارش رباط نیوز،‌ علی محمد زورآوند  معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه روز دوشنبه اظهار کرد: این سامانه ناپایدار علاوه بر بارش پراکنده باران، سبب وزش باد نسبتا شدید در برخی ساعات نیز خواهد شد.

وی ادامه داد: بارش ها در نواحی غربی و مناطق زلزله زده نظیر سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب و همچنین نواحی شمال غربی نظیر اسلام آبادغرب، دالاهو و برخی از مناطق اورامانات از نمود بیشتری برخوردار خواهد بود.

زورآوند خاطرنشان کرد: شدت لحظه ای بارش در مناطق زلزله زده حتی ممکن است باعث آبگرفتگی معابر عمومی نیز بشود به همین دلیل توصیه می شود تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شود.

معاون هواشناسی استان کرمانشاه افزود: با ورود این سامانه بارشی به جو استان انتظار می رود ظرف ۴۸ ساعت آینده بین ۶ تا ۹ درجه دمای شبانه در نقاط مختلف استان کاسته شود.

وی گفت: با کاهش محسوس دما شرایط برای بارش برف پراکنده بخصوص در ارتفاعات و نواحی سردسیر استان در روز سه شنبه (۵ دی) فراهم می شود.

زورآوند، ادامه داد: دمای روزانه کرمانشاه به ۱۳ و امشب به ۲ درجه بالای صفر می رسد، ضمن اینکه دمای فردا شب نیز به منفی یک درجه خواهد رسید که که به ترتیب نسبت به یکشنبه شب ۶ و ۹ درجه سردتر می شود.

معاون هواشناسی کرمانشاه همچنین با اشاره به دمای مناطق زلزله زده نیز گفت: امروز دمای ثلاث باباجانی بین ۱۳ و ۴ درجه بالای صفر، دالاهو ۱۰ و یک درجه، سرپل ذهاب ۲۰ و ۶ درجه، قصرشیرین ۲۱ و ۹ درجه و گیلانغرب ۱۸ و ۱۰ درجه بالای صفر خواهد بود.

وی در پایان گفت: میانگین بارش های سال زراعی جاری در استان کرمانشاه (اول مهر تا سوم دی) به ۷۰ میلی متر رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۲ درصد رشد و نسبت به میانگین بلندمدت ۵۱ درصد کاهش داشته است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *