عباس معبودی

داستانی متفاوت از فعالیت یک انجمن فرهنگی؛ اجاره نشینی انجمن اهل قلم رباط کریم

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رباط کریم گفت: علی رغم تأکیدات چندباره این فرهنگیان، هنوز انجمن اهل قلم مکانی ثابت ندارد و اجاره نشین آموزش و پرورش رباط کریم است، با اینکه درباره زمین و یا یک ساختمان جداگانه با مسئولان صحبتهایی شده است اما هیچ کدام عملی نشده است.

عباس معبودی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رباط کریم در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی رباط نیوز، با اشاره به فعالیت انجمن اهل قلم رباط کریم، اظهار کرد: انجمن اهل قلم رباط کریم بیش از ۸سال از تأسیس آن می گذرد و در گذشته تحت نظر آموزش و پرورش این شهر فعالیت می کرد اما طی دو سال اخیر تلاش کردیم تا این فعالیت این انجمن گسترده تر و اساسنامه آن را تغییر دهیم.

وی ادامه داد: این انجمن فرهنگی امروز بیش از۰ ۷عضو فعال دارد که اعضای آن  ۱۲۰ عنوان کتاب را به رشته تحریر در آورده اند.

بارها پیگیر یک ساختمان و یا زمین شده‌ام

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رباط کریم به یکی از شروط حضور در انجمن اهل قلم اشاره کرد و گفت: برای حضور در این انجمن باید حداقل یک جلد کتاب را که شابک داشته به رشته تحریر در آورده باشند و ساکن رباط کریم ویا محل اشتغال آنها رباط کریم باشد.

معبودی ابراز کرد: هرساله نمایشگاه های متفاوتی در سطح شهرستان برگزار شده و تألیفات اعضای اهل قلم رباط کریم در آن به نمایش گذاشته شده است.

وی با تأکید بر اینکه تعداد مؤلفین شهرستان رباط کریم افزایش یافته به یکی از مشکلات این انجمن فرهنگی اشاره و تصریح کرد: علی رغم تأکیدات چندباره این فرهنگیان، هنوز انجمن اهل قلم، مکانی ثابت ندارد و اجاره نشین آموزش و پرورش رباط کریم است، با اینکه درباره زمین و یا یک ساختمان جداگانه با مسئولان صحبتهایی شده است اما هیچ کدام نتونسته عملی شود.

فعالیت انجمن های شعر در پرند و نصیرشهر

معبودی به کاهش سرانه های کتابخوانی اشاره کرد و گفت: باید قبول کنیم کسانی که کتابهای تخصصی می نویسند وقت می گذارند مطالعه می کنند و جوانی اشان را پای این کتاب ها می گذارند، مردم نیز دست نویسندگان را بگیرند و کتاب ها را مطالعه کنند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رباط کریم عنوان کرد: انجمن شعر یکی دیگر از انجمن های فعال در شهرستان است، در نصیرشهر انجمن شعر منزوی و انجمن ادبی قرار که در شهر پرند فعالیت خوبی دارند که این دو انجمن در حال حاضر ۵۰ عضو فعال دارند.

وی ادامه داد: انجمن نقد داستان نیز در شهر پرند در حال فعالیت است که به صورت رایگان انجام می شود.

معبودی در پایان تأکید کرد: ما می خواهیم مردم پای کار بیایند، در این انجمن ها حضور یابند و فعالیت کنند.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *