در مراسم 22 بهمن ماه امسال در رباط کریم؛

آیت الله خمینی جلالی: حقیقتا امام یک انسان ساده زیست بود/ قدر این مردم را باید دانست

شاگرد امام خمینی(ره) گفت: امام راحل ساده زیست بودند و از رفتارهای تجملاتی دوری می کردند، امام راحل هیچ چیزی از مردم نخواستند و تنها ارثیه اشان را نیز به خانواده شهدا بخشیدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز، ایت الله جلالی خمینی، شاگرد و یار دیرین امام خمینی(ره) در مراسم ۲۲ بهمن ماه شهر رباط کریم، اظهار کرد:  حضرت زهرا(س) تا آخرین نفس های زندگی پشتیبان امام علی(ع) بودند، ایشان بهترین رفتارها را در زندگی داشتند و به حق می توان الگوی خوبی برای زنان جامعه باشد.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) به حق خدمت بزرگی را به اسلام کردند، ایشان ولایت را پررنگ کرده و نام اسلام را دوباره بر سر زبان ها جاری ساختند.

آیت الله جلالی خمینی ابراز کرد:  امام راحل تلاش های بسیاری کردند، از زحماتی که در راه تحصیل کشیدند تا مبارزه با استکبار و رژیم دروغین پهلوی، این ها را باید نشانه بزرگی امام(ره) دانست چرا که ایشان زندگی را وقف اسلام و انسانیت کرد.

شاگرد امام خمینی(ره) ادامه داد: امام خمینی(ره) سایه رژیمی را از کشور قطع کرد حتی از پزشکان ایرانی استفاده نمی کردند و تمام اموراتشان متصل به غرب و اروپا بود، آن مملکتی پیشرفت می کند که متکی به قدرت درون باشد.

وی با اشاره به ساده زیستی امام راحل، این مرد بزرگ را نشانه اخلاق اسلامی دانست و گفت: امام راحل ساده زیست بودند و از رفتارهای تجملاتی دوری می کردند، امام راحل هیچ چیزی از مردم نخواستند و تنها ارثیه اشان را نیز به خانواده شهدا بخشیدند.

امام جمعه سابق خمین در بخش دیگری از سخنانش، به جنگ هشت ساله دشمنان انقلاب علیه کشور اشاره و خاطرنشان کرد: این کشور هیچ روزی از بلای کشور در امان نبوده، تا دیروز جنگ و ترورها و امروز جنگ های فرهنگی و نرم، تا اسلام هست دشمنان نیز هستند و دست از دشمنی بر نخواهند داشت.

ایت الله جلالی خمینی ادامه داد: درست است مردم مشکلات بسیاری دارند اما باید کمی صبر کرد و مسئولان کشور نیز تا می توانند در جهت رفع مشکلات این مردم عزیز برآیند تا دشمنان نتوانستند سوء استفاده کنند.

فرماندار رباط کریم  نیز در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر رباط کریم اظهار کرد:از مردم عزیز که امروز ۲۲ بهمن را نسبت به سالهای گدشته پرشورتر امدند قدردانی می کنیم، حقیقت آن است که این مردم سرمایه های انقلاب هستند و باید قدردان آنها بود.

سید مهدی ساداتی ادامه داد: امیدواریم در شهرستان با هماهنگی مسسولان و همراهی مردم، مشکلات  حل شود؛  مردم در ۲۲ بهمن بار دیگر سیلی محکمی بر دهان آمریکا زده و انقلاب اسلامی را به دیگران معرفی کردید.

وی تأکید کرد: ۲۲ بهمن ماه  نماد انسجام و همدلی مردم و احزاب است و امروز نیز بار دیگر تمام سلایق بدون هیچ اختلافی در کنار هم قرار گرفتند و مایه خوشحالی مردم است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *