وب سایت رباط نیوز گزارش می‌دهد؛1

آنچه از زبان بدن در ارتباط کاری و روزانه به کارتان می آید

در تمام نقاط جهان، مردم به فراگیری زبان بدن سیاستمداران، افراد مهم، بازیگران و فعالان جامعه علاقه مند هستند،آن ها می دانند که برخی از سیاستمداران وانمود می کنند به چیزی علاقه دارند در حالی که هیچ گاه از آن شیء دل خوشی نداشته اند.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی رباط نیوز، در تمام نقاط جهان، مردم به فراگیری زبان بدن سیاستمداران، افراد مهم، بازیگران و فعالان جامعه علاقه مند هستند،آن ها می دانند که برخی از سیاستمداران وانمود می کنند به چیزی علاقه دارند در حالی که هیچ گاه از آن شیء دل خوشی نداشته اند.چهره‌ها گاهی اوقات درحال طفره رفتن،وانمود کردن و یا در حال پنهان کردن احساسات واقعی‌اشان هستند واگر افرادی صاحب یکی از فنون زبان بدن باشند به راحتی تضادها را در چهره و یا سایر اعضای بدن او خواهند یافت.

پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز در نظردارد در چندین بخش شما مخاطبان این رسانه را با فنون زبان بدن آشنا کند، این رسانه حقایقی از دست و پا زدن ها و تضادهای فکری و فیزیکی افراد را برای شما تبیین خواهد کرد.

در گام نخست باید تعریف درستی از زبان بدن داشت، بدانیم این زبان از کجا آمده و با تاریخچه آن آشنا شویم تا بتوانیم درک درستی از زبان محبوب سیاستمداران داشته باشیم، در این گام شما را تعریف درست این زبان اشنا می کنیم.

زبان بدن از کجا آمد؟

پس از اختراع صوت و آمدن به دستگاه سینما، کلید خداحافظی با سینمای صامت رقم خورد، در این سینما فردی به نام چارلین چاپین که یکی از بازیگران عرصه فیلم و سینما بود در عرصه زبان بدن و پانتومیم فعالیت چشم گیری داشت، او برای انتقال مفاهیم و ارزش های انسانی از این زبان بهره گیری می گرفت و تماشاچیان را مبهوت می کرد. در سال ۱۸۷۲.م نیز کتابی با عنوان« بیان عواطف در انسان بودن» توسط چارلز داروین منتشر شد که در جهان توانست نگاه پژوهشگران را به علم زبان بدن جلب کند. همچنین در آن زمان محققان دریافتند که حدود ۷درصد از تأثیرات سخنان افراد از طریق کلام، ۳۸درصدآوایی و ۵۵درصد نیز از طریق غیرکلامی رخ می دهد و این بر ارزش واقعی فراگیری زبان بدن بیش از پیش افزود و نقش آن را مهمتر از دیروز جلو داد.

بالا بردن شانه ها نشانه چیست؟

یکی از پرکاربردترین نشانه ها در رفتارهای روزمره ما بالا بردن شانه ها است، در نگاه نخست از این حرکت شاید بتوان مفاهیمی چون نمی دانم و … را دریافت کرد اما حقیقت آن است که این حرکت از سه بخش مجزا تشکیل شده است، نخست آنکه کف دستها باز می شود و می گوییم هیچ چیز پنهانی در دستمان نداریم این یک نشانه صداقت در گفتار و رفتار است،شانه های بالا آمده نیز نشانه آن است که فرد می خواهد از گلو و گردن حفاظت کند و ابرو نیز در این حرکت بالا رفته که نشان از تسلیم شدن فرد دارد.

اما در قانون زبان بدن باید مجموعه حرکات را با هم در نظر گرفت، زبان بدن مانند هر زبان دیگری دارای واژه، جمله و نقطه گذاری است و هر حرکت چون یک واژه بار معنایی متفاوتی دارد که در کنار دیگر واژه ها معنای ثابتی به خود می گیرد.در این زبان مجموعه حرکات و ژست های ما در قالب یک جمله می آید و نگرش واقعی اشخاص را لو می دهد.

باید گفت هر یک از ما یک یا دو حرکت تکراری در روز داریم که معمولا در مذاکرات فاش می شوند که ما یا کسل هستیم و یا زیرفشار. لمس کردن مداوم موها و چرخاندن آنها بین انگشتان دست یکی از آن حرکات است. این حرکت به خاطر آن است که در کودکی از دست کشیدن مادر بر روی سر خوشحال می شدیم و ما را تسلی می داد.

منتظر بخش های بعدی آشنایی با زبان بدن باشید و از طریق همین رسانه پیگیری کنید.

انتهای پیام/

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *