آمریکایی‌ها کمتر کتاب می‌خوانند

نتایج مطالعه جدید، کاهش نرخ مطالعه در اوقات فراغت را در میان آمریکایی‌ها نشان می‌دهد و در مقابل تمایل آن‌ها به تماشای سریال‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی رو به افزایش است.

به گزارش رباط نیوز، نتایج گزارش جدید از اداره آمار کار، در امریکا کاهش ۱۹ درصدی در مطالعه برای گذراندن اوقات فراغت را در میان امریکایی‌هایی بالای ۱۵ سال سن نشان می‌دهد. بیشترین کاهش در نرخ مطالعه میان گروه سنی بین ۳۵ تا ۴۴ سال گزارش شده است. این مطالعه هم‌چنین آشکار می‌کند که زمانی این گروه سنی به تماشای برنامه‌های تلوزیونی می‌پردازند تا ۱۰ برابر بیشتر از زمانی است که به مطالعه در اوقات فراغت اختصاص می‌دهد.

به گزارش ایبنا، مرکز تحقیقات پیو در ماه مارس ۲۰۱۸ گزارشی را منتشر کرد حاکی از این‌که افراد بزرگسال با درآمد پایین در امریکا تا سه برابر کم‌تر نسبت به اقشار مرفه جامعه به مطالعه روی می‌آوردند و آن‌هایی که تحصیلات آن‌ها تا مقطع دیپلم یا کمتر است تا ۵ برابر بیشتر از افرادی که به دانشگاه رفته‌اند کتاب‌نخوان هستند. در این میان اسپانیایی‌‌تبارهای امریکایی دوبرابر بیشتر از سایر سفیدپوستان و سیاه‌پوستان جامعه امریکا در سال گذشته میلادی هیچ کتابی را در سال گذشته میلادی مطالعه نکرده بودند.

این آمار همچنن نتایج شوک‌‌آور دیگری را نشان داد از این قبیل که ۳۳ درصد از دیپلمه‌های امریکایی هیچ کتابی را در باقی زندگی‌شان نخوانده بودند و ۴۲ درصد از دانشجویان کالج نیز بعد از فارغ‌التحصیلی هیچ کتاب دیگری را مطالعه نکرده بودند. ۷۰ درصد از بزرگسالان امریکایی در طی ۵ سال گذشته هرگز گذرشان به کتاب‌فروشی نیفتاده بوده و ۸۰ درصد از خانوار‌های امریکایی در طول سال گذشته هیج کتابی را نه نخریده و نه خوانده بودند.

طبق گزارش‌های منتشر شده، آمار فروش کتاب‌های الکترونیک ۱۶۲ میلیون در سال ۲۰۱۷ بوده است که ۱۰ درصد نسبت به سال قبل از آن کاهش داشته است. با این‌همه آدام رو، یکی از نویسندگان مجله فوربس توضیح می‌دهد که این عقب‌گرد نشانگر بازگشت به کتاب‌های چاپی در امریکا نیست و شاهدی برای علاقه رو به افول مردم به کتاب‌های الکترونیک هم نمی‌تواند باشد.

در سال جاری میلادی گزارش‌های متعدد دیگری منتشر شده که همگی نشان می‌دهد که دستگاه‌های کتاب‌خوان در این کشور دیگر به محبوبیت سابق نیستند و کتاب‌فروشی‌های معروف بارندز اندنوبل که بزرگ‌ترین خرده‌فروشی کتاب در ایالت متحده امریکا است بیشتر از فروش اسباب‌بازی‌ها و وسایل زندگی روزمره سود کسب می‌کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *