هم اکنون/وضعیت فعلی مردم رباط کریم پس از زلزله

ساعاتی پس از وقوع زلزله در شهرستان رباط کریم، عوامل ستادبحران پس از هماهنگی های تلفنی توانستند گردهم آیند و درباره اوضاع وخیم شهر تبادل نظر و گفت وگو کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رباط نیوز، ساعاتی پس از وقوع زلزله در شهرستان رباط کریم، عوامل ستادبحران پس از هماهنگی های تلفنی توانستند گردهم آیند و درباره اوضاع وخیم شهر تبادل نظر و گفت وگو کنند.

  شهردار رباط کریم با اعلام اماده باش کامل ستاد بحران گفت : کلیه عوامل مدیریت بحران شهرداری در آمادگی کامل جهت ارایه خدمت به شهروندان محترم شهر رباط کریم میباشند.

عوامل ستاد بحران در بوستانهای سطح شهر مستقر و در کنار شهروندان محترم جهت ارایه خدمات در وضعیت آماده باش به سر میبرند.

وی همچنین تأکید کرد: تا کنون هیچ گونه خسارتی گزارش نشده است و شهروندان در پارکهای عطر یاس معلم و گل نرگس اسقرار پیدا کرده اند.

میرزمانی ابراز کرد: تمامی سرویس های بهداشتی و نمازخانه ها کنترل شده و در صورت مشاهده هرگونه نواقص به ۱۳۷ گزارش نمایند.

ساعاتی پس از زلزله و اوضاع مردم در کوچه و خیابان‌ها

هم اکنون خبرنگار ما با حضور در شهرکهای شهر رباط کریم از وضعیت مردم جویا شد، از نخستین دقایق وقوع زلزله در شهرستان رباط کریم، سیل عظیمی از جمعیت همراه با خودروهایشان از شهر خارج شدند.

ایستگاه های پمپ بنزین و گاز در ساعات اولیه در وضعیت شلوغی به سر می بردند و مردم بسیاری نیز در صف قرار داشتند.

خوشبختانه دقایقی پیش خبرنگار ما از ورود مردم به شهر خبر داد، گزارش خبرنگار ما اضافه می کند که در برخی از خیابانهای شهر مردم هنوز در خودروهایشان مستقر هستند و از حضور در منازل هراس دارند.

این گزارش همچنین تاکید دارد که ستاد بحران شهرستان رباط کریم در نخستین بحران به نظر می آید نتوانسته نمره قابل قبولی را دریافت کند، عدم نبود امکانات اولیه برای مردم، عدم مهار هجوم خودروها و اختلال در سیستم ارتباطی بین مردم تا ساعتها پس از زلزله را می توان ار علل عدم این موفقیت دانست.

در پایان باید توجه داشت که زنگ خطر بافتهای فرسوده شهر رباط کریم به صدا در آمده و برخی دیگر از نقاط مانند پرند و آبشناسان مستعد آسیبهای بزرگ از زلزله هستند که در این باره باید نگاه جدی و قابل توجه داشت.

تلاش پرستاران بیمارستان رباط کریم در جهت خدمات‌رسانی به مردم زلزله زده

پرسنل همیشه در صحنه بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) رباط کریم از دقایق اولیه زلزله با تمام توان در جهت خدمات رسانی به مردم تمام تلاش خود را کردند.

گفته می شود تعداد زیادی از مردم در اثر زلزله دچار شوک شده که پرستاران آنها را درمان کردند.

شایان ذکر است تنها فرد فوتی از منطقه رباط کریم و بهارستان، یک زن میانسال بود که به دلیل شوک وارده ایست قلبی کرد.

این زن میانسال در بین راه فوت کرده و پزشکان رباط‌کریم او را احیا کردند اما پس از چند دقیقه از دنیا رفت.

در زیر تصاویری از وحشت مردم رباط کریم از وقوع زلزله را می بینید:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *