آماده‌ باش اروپایی ها برای ورود به بازار ایران

پرشمارگان ترین نشریه اقتصادی ایتالیا از آماده‌باش شرکت‌های اروپایی برای تصاحب قراردادهای نفت‌وگاز ایران خبر داد و پیش بینی کرد تولیدات نفت خام ایران در ۵ سال آینده به بیش از ۵.۵ میلیون بشکه افزایش خواهد یافت.

به گزارش رباط نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم: با وجودیکه ایران مانند عراق برای استخراج نفت خود از فناوری های نوین برخوردار نیست اما حتی بدون داشتن فناوری پیشرفته و بدون بهره برداری از میادین جدید نفتی نیز قادر است تولیدات خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

این نشریه همچنین با این ادعا که بازگشت کامل ایران به بازار جهانی نفت پیامدهای مختلفی به همراه خواهد داشت می نویسد: کشورهای تولید کننده نفت، بر این باورند که بازگشت تهران به صحنه تولید در بدترین زمان ممکن صورت می گیرد. تولید جهانی نفت نه تنها رو به کاهش نگذاشته، بلکه رو به افزایش است.

روزنامه ایتالیالیی با تاکید بر این که ایران یکی از غنی ترین کشورهای جهان از نظر گاز طبیعی است و تولیدات متان آن در حال حاضر بیش از ۲۰۰ میلیارد متر مکعب یعنی بیش از دو برابر مصرف ایتالیا است می نویسد: ایران در صورت استفاده از سرمایه گذاریهای خارجی و فناوریهای پیشرفته و زیرساختارهای مناسب در صنعت گاز خود، تولیدات خود را در این زمینه به صورت قابل توجهی افزایش خواهد داد.

ایل سوله ونتی کواترو اوره در ادامه گزارش خود با تاکید بر این که در ایران نوع جدید قراردادهای نفتی می تواند برای شرکت های خارجی بسیار جذاب باشد نوشت: شرکتهای اروپایی و آسیایی از ماه ها پیش در تهران به حالت آماده باش قرار دارند تا پس از برداشته شدن کامل تحریمها، کار با ایران را آغاز کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *