آغاز بارش باران و برف در محل سقوط هواپیما

 کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بارش باران و برف، بامداد امروز در محل سقوط هواپیمای مسافربری در سی سخت و ارتفاعات کوه دنا شروع شد.

آغاز بارش باران و برف در محل سقوط هواپیمابه گزارش رباط نیوز به نقل از میزان، ولی بهره‌مند اظهار داشت: وزش باد با سرعت چهار متر بر ثانیه و کاهش دید افقی بر اثر مه گرفتگی از دیگر پدیده‌های هواشناسی در محل سقوط هواپیمای مسافربری است.
وی بیان کرد: دمای هوا شب گذشته در ارتفاعات چهار هزار متری کوه دنا به ۱۸ درجه زیر صفر هم رسید.
۲۴ نفر از امدادگران شب گذشته را برای سرعت بخشیدن به جست و جو و انتقال پیکر جان باختگان در ارتفاعات چهار هزار متری دنا سپری کردند.
۲۴ گروه تخصصی با ۳۰ برانکارد بامداد امروز به‌صورت پیاده کار صعود به ارتفاعات دنا برای کمک به انتقال پیکر قربانیان سانحه هوایی پرواز تهران یاسوج را آغاز کرده‌اند.
نیرو‌های یگان کوهنوردی استان‌های فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی و نیرو‌های مجرب هلال احمر از استان‌های مختلف و نیرو‌های نظامی در عملیات امروز حضور دارند.
لاشه هواپیمای ساقط شده تهران – یاسوج در یکی از مناطق برف گیر کوه دنا به نام نقل در مرز بین استان‌های اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد پیدا شده است.
پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمایی آسمان با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه پروازی ساعت ۸ صبح روز یکشنبه تهران را به مقصد یاسوج ترک، ولی در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.
این هواپیما از نوع‌ای تی آر ۷۲ پس از ۵۵ دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج می‌شود و بر اساس اعلام اورژانس خبر سقوط این هواپیما در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم اعلام شد.
پرواز شماره ۳۷۰۴ شرکت هواپیمایی آسمان با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه پروازی ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۲۹ بهمن ماه تهران را به مقصد یاسوج ترک کرد.
این هواپیما هر روز یک پرواز از تهران به یاسوج و یک پرواز بر عکس داشت که به‌طور میانگین ۵۰ تا ۶۰ مسافر حمل می‌کرد.
پس از ۴۸ ساعت جست و جو روزچهارشنبه اعلام شد که لاشه این هواپیما درارتفاعات پازن پیر و نقطه معروف به نقل در مرز بین شهرستان‌های سمیرم از توابع اصفهان و دنا در کهگیلویه و بویراحمد پیدا شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *