آغاز انتخابات ریاست‌جمهوری در ازبکستان

انتخابات ریاست‌جمهوری ازبکستان امروز (یکشنبه)‌ در حالی آغاز شد که پیش‌بینی‌ها حاکی از پیروزی مجدد اسلام کریمف، رییس‌جمهور وقت این کشور در این رقابت انتخاباتی است.

به گزارش رباط نیوز،انتخابات ریاست‌جمهوری ازبکستان امروز (یکشنبه)‌ در حالی آغاز شد که پیش‌بینی‌ها حاکی از پیروزی مجدد اسلام کریمف، رییس‌جمهور وقت این کشور در این رقابت انتخاباتی است.

به گزارش بولتن نیوزبه نقل از یاهو نیوز، انتخابات در ازبکستان از ساعات اولیه صبح امروز در بیش از ۹۰۰۰ حوزه انتخاباتی در سراسر این کشور آغاز شده است.در همین حال پیش‌بینی‌ها درباره پیروزی مجدد کریمف ۷۷ ساله در این نتخابات در حالی مطرح می‌شود که او در این دوره با سه رقیب از احزاب مختلف ازبکستان رو به رو است؛ رقبایی که از حامیان ریاست‌جمهوری کریمف محسوب می‌شوند.

اکمل سعیدف از حزب رنسانس ملی دموکراتیک که در انتخابات پیشین ریاست‌جمهوری در مقابل کریمف تنها توانسته بود ۳ درصد آرا را به خود اختصاص دهد نیز در این دوره از رقبای رییس‌جمهور فعلی ازبکستان محسوب می‌شود.

کریمف از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و استقلال ازبکستان در سال ۱۹۹۱ رهبری این کشور را برعهده دارد.

در همین حال به گفته کمیسیون مرکزی انتخابات ازبکستان، حدود ۲۱ میلیون تن واجد شرایط شرکت در این انتخابات هستند.

گفته می‌شود بیش از ۳۰۰ ناظر بین‌المللی از ۴۳ کشور جهان این انتخابات را تحت نظر دارند. سازمان همکاری و امنیت اروپا نیز قرار است روز دوشنبه ارزیابی خود را از این انتخابات ارائه نماید.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *