آخرین وضعیت زلزله در دو روز گذشته در کرمانشاه

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: ۱۰۲ مورد تخریب کامل منازل بر اثر زلزله جدید اخیر کرمانشاه گزارش شده که ۱۰۱ مورد در ۱۲ روستای تازه آباد و ۱ مورد هم شهری بوده است. همچنین ۸۰۰ واحد تعمیری هم داریم.

به گزارش رباط نیوز، مهرداد سالاری با اشاره به آخرین وضعیت زلزله دو روز گذشته در استان کرمانشاه بیان داشت: ۱۰۲ مورد تخریب کامل منازل بر اثر زلزله اخیر در کرمانشاه گزارش شده که ۱۰۱ مورد در ۱۲ روستای تازه آباد و ۱ مورد هم شهری بوده است. همچنین ۸۰۰ واحد تعمیری هم داریم.

به گزارش وی ادامه داد: ۲۶۸ مورد زخمی داشتیم که عمدتاً سرپایی درمان شدند و تنها ۱۰ مورد بستری شدند.

سالاری خاطرنشان کرد: دو – سه قسمت از جاده اصلی ثلاث باباجانی بخاطر ریزش کوه مسدود شده بود که در همان ساعات اولیه بازگشایی شد. برق مناطق زلزله زده نیز یک ساعته وصل شد. یکی از لوله‌های انتقال آب شهر هم آسیب دیده بود که در همان ساعات پایانی روز زلزله، تعمیر شد.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه همه درمانگاه‌ها و بخش‌های امدادی در این زلزله فعال بودند، خاطر نشان کرد: فیبر نوری ازگله قطع شده بود که آن هم تا آخر شب وصل مجدد شد. اختلالاتی درتلفن‌های همراه بود که رفع شد.

سالاری عنوان کرد: ساعت ۱۴:۳۷ که زلزله رخ داد در ساعت ۱۸ جلسه ستاد مدیریت بحران در ازگله تشکیل شد و تقسیم کار صورت گرفت. دو روستا مشکل قطع آب آشامیدنی برایشان پیش آمد که هلال احمر با تانکر و آب بسته بندی به آنها آب رسانی کردند. البته روز گذشته هم مشکل تامین آب حل شد.

وی در ادامه تاکید کرد: تیرگی آب شهر کرند بالا رفته بود که شرکت آب و فاضلاب با تانکر برای مردم آب رسانی کرد. تیرگی آب درحال رفع و استاندارد سازی است.

سالاری در ادامه گفت: تعداد پس لرزه‌ها زیاد است و همچنان ادامه دارد. شب اول در جوانرود و ثلاث خیلی‌ها بیرون از منازل خود خوابیدند، ولی شب گذشته تعداد زیادی از مردم به خانه‌های خود بازگشتند و آرامش برقرار شد.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه در پایان تصریح کرد: جو روانی بدی در شبکه‌های مجازی راه افتاده مبنی بر اینکه خانه‌هایی که بازسازی شده بودند، بر اثر زلزله اخیر تخریب شدند.

وی اضافه کرد: ۹ موردی که عنوان شده بود، خانه‌هایشان تخریب شده را رصد کردیم، هیچ موردی بازسازی نشده بود. ۲ تا از این ۹ مورد اصلا بازسازی نشده بود. ۷ مورد دیگر هم موارد تعمیری بود و مثلا طرف در زلزله قبلی تَرکی در منزلش داشته است و یکی دو میلیون گرفته و رفع نقص کرده بود الان دوباره ساختمان ترک خورد. متاسفانه جو روانی بدی که در شبکه های مجازی ایجاد می‌کنند باعث می‌شود کسانی که خانه‌های خود را تازه ساخته‌اند، نگران شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *