آخرین جزئیات از گزارش تفحص واگذاری معادن

رئیس هیئت تفحص از واگذاری معادن کشور از تقدیم گزارش نهایی این هیئت به هیئت‌رئیسه پارلمان خبر داد.

به گزارش رباط نیوز، نادر قاضی‌پور رئیس هیئت تحقیق و تفحص از نحوه واگذاریمعادن کشور از تدوین گزارش این هیئت درباره واگذاری معادن خبر داد و گفت: این گزارش در یکی از جلسات کمیسیون صنایع و معادن مجلس قرائت شده و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود:گزارش مذکور پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه برای بررسی در یکی از جلسات علنی مجلس، تقدیم هیئت‌رئیسه قوه‌مقننه می‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس اظهار داشت: وضعیت معادن استان خراسان‌رضوی، به‌ویژه شهرستان خاف و همچنین معادن شهرستان تکاب در آذربایجان‌غربی در این گزارش بررسی شده‌ است.

قاضی‌پور درباره محورهای تفحص از نحوه واگذاری معادن کشور، گفت: خام‌فروشی، حقوق دولتی و برخی ناهماهنگی‌ها در معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، میزان استخراج برخی معادن، حقوق دولتی و شیوه محاسبه آن در برخی معادن و همچنین برخی ایرادهای قانونی نسبت به واگذاری پروانه‌های بهره‌برداری معادن مهم‌ترین‌محورهای این گزارش است.

پیش از این، ولی ملکی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از قرائت گزارش تحقیق و تفحص از واگذاری معادن کشور در این کمیسیون خبر داده و گفته بود که طبق این گزارش، در استحصال طلا از معدن زرشوران تخلفاتی صورت گرفته است.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *