رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رباط کریم خبر داد:

آثار باستانی رباط کریم مرمت و بازسازی می شوند

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستانهای رباط کریم گفت: در حال حاضر کاروانسرای حاج کمال رباط کریم از اعتبارات ملی شروع به مرمت شد تا پس از کاروانسرای حاج کمال، قلعه سنگی پرند، یخچالهای دوقلو بازارک و آسیاب آبی ویخچال حکیم آباد و امامزاده های ثبت ملی شهرستان مرمت گردد.

حمید کریمی، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستانهای رباط کریم، بهارستان و اسلامشهر در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی رباط نیوز، اظهار کرد: با پیگیرهای صورت گرفته آثار تاریخی و فرهنگی این شهرستانها از اعتبارات ملی و استانی مرمت می شود.

وی افزود: در حال حاضر کاروانسرای حاج کمال رباط کریم از اعتبارات ملی شروع به مرمت شد تا پس از کاروانسرای حاج کمال، قلعه سنگی پرند، یخچالهای دوقلو بازارک و آسیاب آبی ویخچال حکیم آباد و امامزاده های ثبت ملی شهرستان مرمت گردد.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستانهای رباط کریم، بهارستان و اسلامشهر خاطرنشان کرد: اعتباراهای لازم در نظر گرفته شده است تا بتوانیم در توسعه گردشگری سهم بسزایی داشته باشیم.
گفتنی است کاروانسرای حاج کمال یکی از آثار به جای مانده از گذشته است که این روزها توانسته گردشگرانی از کشورهای مختلف دنیا را به شهر رباط کریم جذب کند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *